Культура
Політика

Міністр Ткаченко передумав йти у відставку: бюджет на культуру на 2022 рік збільшили

Рішення піти з посади очільника Мінкульту, переконані у "Слузі народу", Олександр Ткаченко прийняв через недостатнє, на його погляд, фінансування культурної сфери, однак його обсяг був переглянутий

Міністр Ткаченко передумав йти у відставку: бюджет на культуру на 2022 рік збільшили - зображення
Фото: МКІП

Про те, що глава Міністерства культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко залишається на посаді повідомила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Як пише "НВ", Кравчук заявила, що однією з причин, чому міністр культури Олександр Ткаченко написав заяву про відставку, було те, що бюджет на культуру на 2022 рік планувався меншим за нинішній.

Позаяк фінансування культурної сфери за результатами другого читання було суттєво збільшено, "міністр працює".

"Тому, наскільки я знаю, міністр працює. Ще чекають остаточні домовленості про майбутню реформу гуманітарної сфери... Сподіваємося, міністр продовжить роботу і реалізовуватиме (заплановане – ред.)"

Євгенія Кравчук

Водночас сам Ткаченко на своїй Facebook сторінці повідомив подробиці щодо обсягів фінансування сфери культури в Україні на 2022 рік.

"Бюджет 2022 року на культуру, креативні індустрії та інформаційну політику – 14,5 млрд грн. У тому числі субвенції – 1,8 млрд грн (Велика Реставрація та Центри культурних послуг). Тепер Мінкульт без видатків на кіно, але 4,6 млрд грн дофінансування сфер – наша з вами спільна перемога. Непроста (навіть сказав би дуже), але перемога".

Олександр Ткаченко

Отож, у 2022 році бюджет на сферу культури та інформполітики в Україні передбачає виділення:

  • на реставрацію закладів загальнодержавного значення, будівництво Меморіалу жертв голодомору та Меморіалу Героїв Небесної Сотні та на реставрацію пам’яток культурної спадщини місцевого значення – 3,6 млрд грн.

 

  • видатки на Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки й розширення мережі Укрінформу, а також його мовлення за кордоном – 631,2 млн грн.

 

  • фінансування Державної інспекції культурної спадщини України – 13,8 млн грн. та Державної служби охорони культурної спадщини України – 19,3 млн грн.

 

  • на збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках – 597,7 млн грн.

 

  • на реалізацію проєктів Українського інституту національної пам'яті – 167,3 млн грн.

 

  • на діяльність Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі – 335,5 млн грн.

 

  • на національні музеї, національні і державні бібліотеки та культурно-просвітницькі центри – 1,1 млрд грн.

 

  • на Державний комітет телебачення і радіомовлення України – 2 млрд грн.

  • на роботу національних художніх колективів, концертних організацій та їхніх дирекцій, національних і державних циркових організацій – 942,7 млн грн.

 

  • на забезпечення діяльності закладів освіти – 273,6 млн грн.

 

  • на Державну службу України з етнополітики та свободи совісті – 17,2 млн грн.

 

  • на Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти – 20,1 млн грн.

 

Окрім цього, вперше, як повідомив Ткаченко, у бюджеті закладено кошти на цифровізацію культури – 40 млн грн.

Раніше повідомлялося, що фракція "Суга народу" вирішила не підтримувати голосами відставку Олександра Ткаченка з поста глави Міністерства культури і інформаційної політики.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.