Міндовкілля назвало найбільшою «хворобою» українських лісів санітарні рубки
Близько половини всієї деревини в Україні за останні два роки було заготовлено саме таким способом.
Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.
Згідно з останнім дослідженням, із 250 тис. фактів рубки в Україні, лише 150 тис. з них – санітарні. Зокрема, у 2019–2020 роках зафіксовано 8159 «аномальних» санітарних рубок. Найбільше їх було в Соснівському, Сарненському та Словечанському лісгоспах на Поліссі.
«Санітарні рубки, які в теорії покликані оздоровити ліс та захистити від шкідників, на практиці часто використовуються як заміна планових рубок головного користування в тих лісах, де вони заборонені», –
Міндовкілля
Також в досліджені вказують на те, що, підозрилим також є те, що 25% санітарних рубок – суцільні. Адже така практика боротьби зі шкідниками у веденні лісового господарства вже застаріла. Натомість вони призводять до миттєвої зміни лісового середовища через одномоментне знищення великої кількості дерев.
Як повідомляв «Погляд», наприкінці минулого року Кабмін обмежив вирубку лісу в Карпатах. А за три роки в Україні планують висадити 1 млрд дерев.
Нагадаємо, Київщина – у топ-3 областей, де знищили найбільше лісів.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.