Блоги

Микола Малуха: Президент відповів на петицію про надпис "За кошти платників податків"

10-го грудня Президент надав відповідь на петицію про розміщення напису «за кошти платників податків» на усіх інформаційних матеріалах про використання бюджетних коштів.

Микола Малуха: Президент відповів на петицію про надпис

10-го грудня Президент надав відповідь на петицію про розміщення напису «за кошти платників податків» на усіх інформаційних матеріалах про використання бюджетних коштів.

Микола Малуха: Президент відповів на петицію про надпис

Ми дякуємо Президенту України за підтримку економічного просвітництва для наших громадян і сподіваємось, що доручення Кабміну, про яке йдеться у відповіді, це лише перший крок у правильному напрямку.

Кожен громадянин України щороку сплачує до 50% своїх доходів до державної скарбниці (майже 100 тис. грн податків на рік при офіційній середній зарплаті 11300 грн, кожен може порахувати свої податки тут.

Саме внески мільйонів українців – ПДВ, податки на зарплату, податки на доходи тощо - формують до 80% доходів державної скарбниці.

З цих коштів обслуговуються державні запозичення, такі як ОВДП та єврооблігації Уряду. З цих коштів фінансуються державні банки, які потім, нібито за власні гроші, кредитують державні проєкти. Утримання державних банків коштувало мільйонам платників податків 370 млрд грн за останні 12 років.

Жодна послуга від держави не є безкоштовною, за усе державне платять мільйони простих українців.

Микола Малуха: Президент відповів на петицію про надпис

Наші співгромадяни досі ще погано розуміють ці базові факти. Згідно з результатами опитувань CASE Україна, лише 6.2% українців знають, скільки саме їм коштує утримання держави.

Лише близько 10% можуть правильно вказати на що саме більше всього витрачається з державного бюджету.

Тільки 42,9% українців знають, що головне джерело наповнення державного бюджету — податки з громадян. Такий рівень фінансової грамотності неприпустимий для сучасного демократичного суспільства.

Тому підтримка Президентом України петиції, яка має на меті підвищити рівень фінансової грамотності співгромадян, - це надважливий крок.

Принагідно хочемо звернути увагу Президента, що інформувати українців про походження бюджетних коштів необхідно не тільки в межах програми «Велике будівництво».

На місцевому рівні є також нагальна потреба доповнювати написом «за кошти платників податків» усі інформаційні матеріали про використання бюджетних коштів.

З огляду на це ми сподіваємось, що Президент підтримає законопроекти, які було розроблено та вже внесено до Верховної Ради, на втілення ідеї інформувати громадян про джерела походження коштів на усіх інформаційних матеріалах про використання бюджетних коштів.

Окремо хочемо подякувати усім, хто підписав і публічно підтримав петицію. Також підкреслюємо важливість підтримки наших жертводавців та патронів, завдяки внескам яких вдалося підтримувати увагу суспільства. Якщо ви вважаєте нашу діяльність корисною, то підтримайте нас.

Першоджерело за посиланням.

В тексті блогу представлені, перш за все, думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції Інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії на важливі теми, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо ви маєте бажання написати для нас авторську колонку, напишіть нам.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.