Блоги

Марія Микитюк: Поради батькам, які вирішили подарувати дитині пташку

Ось кілька порад від ГО "КрилаПтаха", які допоможуть вам уникнути помилок та зробити появу нового члена родини дійсно щасливим моментом.

Марія Микитюк: Поради батькам, які вирішили подарувати дитині пташку - зображення

Зовсім скоро почнуться Різдвяні свята і перед батьками замайорить не проста задача вибору подарунка дітям.

Це особливо відповідальний момент, коли багато родин вирішують придбати домашнього улюбленця.

Ось кілька порад від "КрилаПтаха", які допоможуть вам уникнути помилок та зробити появу нового члена родини дійсно щасливим моментом.

Якщо ви вирішили придбати дитині пташку, то вам варто знати основні моменти:

Птах - це не подарунок і не іграшка для дитини на свята.

Це друг та повноцінний член усієї родини, тож потребуватиме турботи та піклування від усієї родини. І, якщо хтось із членів родини категорично проти появи у домі птаха, то варто ще раз усе обговорити та обдумати, а не лише зважати на бажання дитини.

Пташка буде потребувати уваги, поваги, туботи, піклування та спілкування. Тож, якщо ви не маєте часу, постіно на роботі або у відрядженнях-подорожах, маєте розуміти, що пташка буде сумувати наодинці і навіть захворіти від суму. Варто зрозуміти, чи зможете ви приділяти пташці достатньо уваги

Птах потребує достатнього фінансування: просто придбати і привезти додому буде мало. Іграшки, клітка, вітаміни, якісний корм, лампа, ветеринарні послуги, профілактичні огляди, засоби гігієни, харчові добавки, які ще й потрібно буде самостійно збирати.

Одже, якщо усі 3 попередні пункти у вас зійшлися, пропоную поради по безпосередньому вибору птаха:

Однозначно не варто розглядати для придбання диких птахів.

По-перше, це не законно, тому по-друге (про шкоду та муки для птаха від домашнього утримання в неволі) навіть не будемо говорити-усе і так зрозуміло

Розглядати варто лише декоративних птахів, давно адаптованих для життя з людиною.

Почати потрібно з інформації-і вже після цього обрати саме той вид папуги або декоративного птаха, який підійде вам за характером і темпераментом та якій підійдете ви.

Дуже часто трапляється так, що люди обирають лише візуально, а потім виявляється, що певний вид папуг (не будемо називати жодні назви ні для реклами, ні для прикладу бентежної вдачі не підходить за сподіваннями, адже є дуже лагідні види, а є види-характерники, є мелодійні, а є потужні крикуни)

Коли ви вже обрали вид птаха, який вам підходить за характером та способом життя, варто створити умови для комфортного життя саме цього виду у вас вдома: велика клітка, іграшки по виду, якісний корм, температурні режими, освітлення.

Де купляти? Я раджу купляти птаха у людей, які самостійно займаються їх розведенням, ведуть блоги, сторінки у соцмережах, де пишуть про своїх птахів. Зазвичай такі птаховоди мають одну-дві пари папуг, які є членами родини, які отримують якісний корм, чудові умови та вчасне ветеринарне обслуговування.

Ще один плюс: ви постійно будете на зв,язку і зможете ставити запитання та звертатися за порадами по догляду та утриманню. На моїй практиці дуже багато випадків, коли птаха купляли на стихійних ринках чи магазинах, встигали за декілька днів полюбити його усією душею, а через тиждень він гинув від інфекції, з якої його вже продали.

Це зовсім не радісні і щасливі моменти від появи нового друга у родині

Марія Микитюк: Поради батькам, які вирішили подарувати дитині пташку - зображення
Допис Facebook

Птах обраний та вже вдома. Ось поради на цей період:

Навіть якщо папужку придбали для дитини варто зрозуміти, що любов до тварини-це повага, турбота та відповідальність, тож не доручайте одразу дитині усі обов,язки під мотивом "ти хотів-ти і займайся"-це має бути спільне родинне рішення і спільна відповідальність.

Поясніть дитині усі моменти утримання птаха та контролюйте виконання обов,язків по догляду. У будь-якому випадку відповідальність за здоров,я та життя птаха завжди залишається на дорослих.

А спілкування (не порушуючи межі комфорту птаха), спостереження, спільне дозвілля та не суттєві обставини догляду можна доручити дитині: назбирати в парку гілля верби, липи чи яблуні, змайструвати природні іграшки з лози, кори, шишок та листя, принести свіжої зелені кульбабки, липи, пророщувати взимку для папужки зелень проса, овса та пшениці, купити в магазині корм тощо

Марія Микитюк: Поради батькам, які вирішили подарувати дитині пташку - зображення

Якщо ви врахуєте усі ці критерії обрання та утримання птаха вдома, то у вашій родині з`явиться справжнє щастя у вигляді дотепного пернатого друга, з яким ви проведете безлічь спільних щасливих моментів, а ваша дитина зможе навчитися поважати, любити, турбуватися та зрозуміє важливість вірного друга поруч з собою та навчиться цінувати кожну хвилину спілкування з твариною.

Першоджерело за посиланням

В тексті блогу представлені, перш за все, думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції Інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії на важливі теми, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо ви маєте бажання написати для нас авторську колонку, напишіть нам.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.