Марія Мезенцева: Держсекретар з питань оборони Великобританії про НАТО, Україну і Росію
Державний секретар з питань оборони Великобританії Бен Воллес заявляє про НАТО, Україну та Росію:
• По-перше, НАТО за своєю суттю має оборонний характер. В основі організації лежить стаття 5, яка зобов’язує всіх членів прийти на допомогу країнам-членам, якщо вони зазнають нападу. Взаємна самооборона є наріжним каменем НАТО.
Цей обов’язок захищає всіх нас. Союзники з таких далеких сторін, як Туреччина та Норвегія; або такі близькі, як Латвія та Польща, всі виграють від пакту і зобов'язані відповісти. Це справді оборонний союз.
• По-друге, колишні радянські держави не були розширені «в» НАТО, а приєдналися за власним бажанням. Кремль намагається представити НАТО як західну змову з метою посягання на його територію, але насправді зростання членства в Альянсі є природною відповіддю цих держав на його власну шкідливу діяльність і загрози.
• По-третє, твердження про те, що НАТО прагне оточити Російську Федерацію, є безпідставними. Лише п’ять із тридцяти союзників сусіди з Росією, лише 1/16 її кордонів примикає до НАТО.
Якщо визначення оточення — це 6% вашого периметра, заблокованого, то, безсумнівно, сміливі люди, які воювали під Арнемом чи Ленінградом у Другій світовій війні, могли б щось сказати про це. Також пан Воллес повідомив у виступі в Парламенті:
"Ми ухвалили рішення про постачання Україні легких протитанкових оборонних систем. Вони не є стратегічною зброєю і не становлять загрози для Росії. Їх використовують для самооборони".
Наші колеги з комітету закординних справ британського парламенту в цей четвер відвідають Донбас. Такі поїздки стають все частішими і це дуже важливо!
Адже нічого не замінить живого спілкування з людьми, які кожного дня стикаються з різними викликами.
Емоціі, які наші колеги забирають із собою, зазвичай є вирішальними в подальших голосуваннях в різних міжнародних інституціях з питань України.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.