Новини
Головні новини
Україна-суспільство
Київ

Максимальний розмір допомоги з безробіття перевищить 9 тис грн

30.11.2020 Косянчук Інна 0

На розмір допомоги вплине зростання прожиткового мінімуму з 1 грудня.

Фото Укрінформу

Відзавтра, 1 грудня, в Україні  підвищиться прожитковий  мінімум. Його збільшення, згідно з законом про Держбюджет-2020, впливає на розмір соціальних виплат.

Зокрема, «Погляд» повідомляв, що прожитковий  мінімум для осіб, які втратили працездатність,  зросте з 1712 до 1769 грн. У зв’язку з цим мінімальна пенсія підвищиться також у цих межах – з 1712 до 1769 грн.

А для працездатних осіб прожитковий мінімум збільшиться з нинішніх 2197 грн на одну особу до 2270 грн.

Це вплине й на розмір допомоги із безробіття. Київський міський центр зайнятості у прес-релізі розповів про нюанси змін у сумах таких допомог.

Директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич зауважив: «Це означає, що ті, хто отримує максимальну допомогу з безробіття (яка вираховується у відсотковому співвідношенні від середнього доходу за останні 6 місяців роботи і не може, згідно ч. 5 ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ). перевищувати чотири прожиткові мінімуми), з 1 грудня отримуватимуть більше - 9080 грн за місяць. Що ж до розміру мінімальної допомоги по безробіттю, то він залишиться без змін».

Також Київський міський центр зайнятості звернув увагу на те, що на період карантину Фонд загальнообов’язкового державного соцстрахування України на випадок безробіття збільшив мінімальний розмір допомоги з безробіття із 650 до 1000 гривень.

«Мінімальний розмір допомоги з безробіття встановлюється для осіб, зазначених у ч. 2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (громадяни, які протягом року, що передував реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше шести місяців; ті, хто закінчили або припинили навчатися у закладі середньої або вищої освіти, звільнені зі строкової військової служби і яким потрібно сприяти у пошуках першої роботи; внутрішньо переміщені особи, якщо вони документами не в змозі підтвердити періоди власної роботи)», йдеться у прес-релізі.

Як повідомляв «Погляд», щодо підняття зарплат медикам уряд не підтримав бюджетний запит МОЗ.

«Погляд» також інформував, що підвищення мінімалки до 6500 грн відклали.