Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Люди, що живуть не за місцем реєстрації: проблеми та уявлення


Фото: rubryka.com

В Україні проживає близько 6,8 мільйонів громадян не за місцем своєї реєстрації. Які проблеми виникають у таких жителів показало останнє дослідження.

Аналітичний центр "CEDOS" спільно з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центру прав людини ZMINA за підтримки Європейського Союзу провели опитування серед громадян, які не живуть там, де офіційно зареєстровані. "Погляд" обрав основні тези дослідження та найважливіші дані.

В Україні проживають 3,3 мільйонів громадян не за місцем реєстрації.

До цих людей належать дорослі та діти, які по якимось причинам не змінюють реєстрацію. 3,3 мільйони осіб - це 12% від усього населення України. Ще 3,4 мільйони осіб мають труднощі з реєстрацією, зокрема, внутнішньо переміщені особи, іноземці та інші.

Інфографіка: Ігор Коновалов

Люди, яці живуть не за місцем реєстрації, частіше віддячували лікарям чи персоналу навчальних закладів.

На 10% більше громадян, що живуть не вдома, робили благодійні внески у фонди поліклінік. 35% опитаних розповіли, що віддячували лікарям, при цьому 29% людей, що живуть за місцем реєстрації, робили аналогічні речі.

Громадяни, які живуть в іншому місті, менше голосували на виборах.

На всеукраїнських виборах 72% "місцевих" голосували, при цьому відсоток осіб з іншим місцем реєстрації склав 52%. Також люди з іншою пропискою беруть менше участі у зборах мешканців.

Інфографіка: Ігор Коновалов

Щоб доїхати до місця реєстрації і отримати держпослуги, люди з іншою реєстрацією в середньому витратили 750 гривень.

При цьому люди витрачали на такі поїздки більше 4 днів. 22% опитаних людей з іншою пропискою використовували робочі дні, щоб поїхати за отриманням послуги.

Інфографіка: Ігор Коновалов

Люди не реєструються на новому місці через складність процедури.

Найбільше ця теза стосується людей, які не мешкають у власному житлі. 25% людей, які проживають не у власному житлі, відмовляються реєструватись. Натомість лише 3% людей, які живуть у своєму помешканні, мають іншу реєстрацію.

Більшість вважає, що реєстрація не впливає на життя.

Більше половини респондентів переконані, що нічого не зміниться, коли вони змінять місце реєстрації. Цікаво, що 10% вважають реєстрацію за місцем проживання негативним чинником. Ще 10% - за повне скасування цієї процедури. Майже половина опитаних за те, щоб процедуру реєстрації реформувати.