Надзвичайні новини
Україна-суспільство

"Львівська Політехніка" звільнила Ірину Фаріон

Ірина Фаріон працювала в Національному університеті "Львівська Політехніка" з 1991 року, наразі їй 59 років.

Фото: facebook.com/farioniryna

Національний університет "Львівська Політехніка" сьогодні, 15 листопада, звільнив Ірину Фаріон з посади професорки кафедри української мови.

Фото: РБК-Україна

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий підтвердив її звільнення.

"Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ вже підписано ректором", –

зазначив він.

За його словами, "студенти були, є і завжди будуть потужним рушієм змін та трансформацій".

"Сподіваюсь, СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки", –

написав Оксен Лісовий.

Зазначимо, що Ірина Фаріон працювала в Національному університеті "Львівська Політехніка" з 1991 року, наразі їй 59 років. Ірину Фаріон підтримали колеги з кафедри.

"Громадянська позиція Ірини Фаріон є послідовно націєцентрична. Висловлювання, що стали предметом активного обговорення в соціальних мережах, ні в якому разі не скеровані на дискредитацію наших героїчних захисників, яких Ірина Дмитрівна разом з усім колективом катедри активно підтримує конкретними матеріальними й духовими засобами, а відображають її стійку громадсько-політичну позицію, спрямовану на утвердження державного статусу української мови, гарантованого Конституцією України. Тому довільна й упереджена інтерпретація вирваних з контексту інтерв’ю фраз і войовничо-агресивні заклики щодо Ірини Фаріон, які раз у раз трапляються в соцмережах, наводять на думку про цілеспрямоване цькування", –

йдеться у заяві колективу катедри

української мови Львівської політехніки.

Нагадаємо, що відбувається навколо Фаріон

Нагадаємо, що в інтерв'ю Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців "Азову" та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Вона заявила, що "не може назвати" їх українцями. ЇЇ висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.

Окрім того, пізніше Фаріон опублікувала допис у своїх соцмережах, в якому заявила, що "воювати за Україну – це не заслуга, а обов'язок", а також назвала російськомовних захисників "москворотими".

Пізніше Фаріон розмістила у своєму Телеграм-каналі скриншот листа зі словами підтримки від студента з Криму Максима Глєбова. При цьому вона не приховала імені хлопця та місто, де він навчається.

Згодом на проросійському ресурсі "Крымский СМЕРШ" з'явилося відео, на якому Глєбов просить вибачення за лист, який написав Фаріон, та стверджує, що відмовився від своїх поглядів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України щодо мовознавиці Ірини Фаріон за фактом розголошення конфіденційної інформації студента з тимчасово окупованого Криму, який підтримав її на тлі мовного скандалу.

14 листопада студенти університету "Львівська політехніка" вийшли на мітинг та вимагали звільнення професорки Ірини Фаріон. Молодь пояснила, що їхня вимога пов'язана з негативним висловлюванням викладачки на адресу російськомовних військових ЗСУ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.