Леся Гасиджак: Виставка “Leica, що бачила Голодомор"
Це найцінніший у світі предмет музейного значення з історії Голодомору. Саме цією камерою інженер Александер Вінербергер у 1933 році задокументував для історії помираючих і померлих людей, місця масових поховань, чергу в торгзін - одним словом, перебіг злочину геноциду.
Саме нею зроблені ті 60 фотографій, якими ми всі користуємося як фотодоказами Голодомору. Через довгих 90 років, сьогодні, потягом з Варшави, Leica повернулася до України.
В першу чергу для того, щоб нагадати, що злочин не має строку давності. Щоб ми поговорили про фотографію як історичний документ і музейний предмет.
І найголовніше, щоб ми констатували, що через 90 років у Харкові (і не тільки в ньому) гинуть громадяни України, які мали б жити, ми маємо зруйновану частину країни, ми маємо такі самі місця масових поховань, зокрема в Ізюмі, Балаклеї, Бучі, ми маємо вивезення зерна і вилучення українських дітей. І за всім цим стоїть держава-терорист - росія.
Лише 5 днів, щоб побачити той самий славнозвісний фотоапарат Вінербергера, той самий автентичний, сформований ним альбом, і подякувати всім нашим захисникам. Ми чинимо спротив, бо маємо державу і армію. І ми переможемо!
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Раніше ми розповідали, що Національний музей історії України у Другій світовій війні підготував виставку «"Батьківщина-мати". Переозначення».
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.