Новини
Україна

Лекція-презентація мисткині Олени Годної: створення власного намиста в етно-стилі (ВІДЕО)

Намисто було важливою частиною жіночого образу незалежно від соціального статусу.

Новий рік у нашому музеї розпочався справді яскравою подією – лекцією-презентацією мисткині Олени Годної "Українське намисто в Музеї Пимоненка". Після заходу кожна учасниця мала можливість створити власне намисто в етно-стилі.

"Для українських жінок намисто завжди було не лише прикрасою, але й мало глибоке символічне значення".

Воно є невід’ємною частиною традиційного жіночого вбрання по всій Україні. Матеріали, кольори, форми та способи носіння намиста варіювалися залежно від регіону. Найбільше цінувалися прикраси з коралів, бурштину, перлів, гранатів, скла та смальти.

На картинах Миколи Пимоненка ми бачимо, як дівчата прикрашають себе намистом у різних життєвих ситуаціях: від вечорниць до походу по воду чи в ліс. Наприклад, на полотні "Суперниці. Біля криниці" зображена дівчина із цілою низкою коралів, вартість яких прирівнювалася до доброї корови. А на картині "Квіткарка" дівчина має коралі в одну скромну нитку. Це підкреслює, що намисто було важливою частиною жіночого образу незалежно від соціального статусу.

Коли переглядаєш ці твори, усвідомлюєш, що намисто – це не просто прикраса чи оберіг, а важливий елемент національної ідентичності.

Після презентації кожна учасниця мала можливість створити власну прикрасу в етно-стилі, і наші чарівні гості добирали візерунки свого майбутнього намиста, нанизуючи намистинки на волосінь. Це медитативне арт-терапевтичне заняття допомогло створити гармонійну атмосферу, налаштувало учасниць на спокійний і позитивний лад, а також надало нових сил та натхнення.

Дякуємо EVZ Foundationза можливість проводити такі зустрічі з людьми різного віку, підтримувати їх та наповнювати їхнє життя позитивними емоціями.

Останні новини:

  • 1 МЛРД 167 МЛН грн: справу Ігоря Гринкевича передано до суду;

  • Сили оборони уразили нафтобазу "Ліскінська" у Воронезькій області.


    Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.