Блоги

Лариса Пильгун: Яка буде підтримки України з боку ЄС

Молодий історик, який вже є викладачем якогось європейського навчального закладу, декілька днів тому сказав, що йому було дуже цікаво почути про Україну те, що ми розповідали.

Лариса Пильгун: Яка буде підтримки України з боку ЄС - зображення

Я запитала, чи чув/читав він щось подібне. Він відповів, що чув і читав, але не знав, чи можна тому вірити. Оскільки нас познайомили люди, яким він довіряє, то він може довіряти нам. Саме тому він намагався записати кожне нами сказане слово. Саме тому я вважаю відрядження, з якого повернулася вчора, вдалим.

Минулого відрядження мене відвела у бік дуже поважна пані, до думки якої прислухаються у Європі, і сказала наступне: «Ти не політикиня і не дипломатка. А ще ти завжди кажеш правду. Тому я хотіла запитати твою думку про …».

На одному із закритих заходів у Європі чиновники сказали, що вони уважно слухали те, про що говорили фахівці і представники громадянського суспільства. І вони обіцяють, що будуть підтримувати Україну, незважаючи на те, що економіка європейських країн зазнала великих збитків через цю війну.

Європейські журналісти запитували, яким джерелам інформації з України можна довіряти.

Я відвідала 11 країн за неповний рік, в багатьох країнах була по декілька разів. Це дуже не просто і технічно, і фізично, і емоційно. Мені за це не платять, а те, за що платять, я роблю в потягах і літаках (але участь в заходах для мене – за рахунок приймаючої сторони). Проте ці поїздки – мій внесок у перемогу. Під час цих поїздок формується мережа неформальних контактів, принципово важливих для вирішення певних питань.

У 2015 році з’явився звіт за результатами зовнішнього оцінювання європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” за напрямком підвищення обізнаності ЄС щодо подій в Україні та адвокації більш активної підтримки України з боку ЄС. Тоді українці кинулися у Європу, аби інформувати людей, дотичних до прийняття управлінських рішень, про події в Україні. Відродження їх підтримало. І ця ініціатива громадянського суспільства мала тоді принципове значення (звіт є у відкритому доступі, можна ознайомитися).

Зараз ми, з одного боку, маємо необмежені можливості для обміну інформацією. З іншого боку – ми потонули в інформаційному смітті. Державна політика інформування працює не на інтереси країни (маю на увазі насамперед те, що три чиновника про одну подію говорять зовсім різне, закликаючи вірити виключно офіційній інформації). Люди не вірять не лише чиновникам, вони також не вірять журналістам. Чиновники інших країн не мають можливості неформального спілкування через заборони їхати за кордон усім, кого наші перші особи не вважать благонадійними. Американські парламентарі просять дати інформацію про по Україну, оскільки «їм здається, що офіційна інформація, яка до них доходить, або неповна, або не відповідає дійсності» (це не жарт).

Дуже важливо використати свої формальні і неформальні контакти, аби просто говорити, аби просто пояснювати, аби розвінчувати міфи, аби просто налагоджувати співпрацю на користь України.

Не достатньо зробити англійську версію сайту, не достатньо зробити пост у соціальній мережі англійською мовою. Це вже не працює (особливо за умови, що у Європі ставлення до англійської у багатьох таке, як в українців до російської). Важливо спілкуватися з тими, хто вам довіряє. Важливо спокійно, без гонору, образ і агресії пояснювати, якою є війна в Україні, якими є українці, чому війна в Україні і війна в Сомалі – це різні війни (а деякі європейці прирівнюють Україну і Сомалі і знову це не жарт).

З гарних новин - Відродження 5 березня презентує новий конкурс на підтримку українських голосів за межами України. Долучайтеся до мережування заради перемоги.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу. Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Лариса Пильгун:

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.