Новини
Культура
Дати
Київщина-суспільство
Київ

Київ готується до Дня пам’яті жертв Голодомору


28 листопада у столиці хвилиною мовчання вшанують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду українського народу – та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Захід відбудеться о 16:00.

фото Музей Голодомору

Цього дня у Києві обмежать проведення заходів розважального характеру, приспустять або вивісять із траурною стрічкою Державний прапор України, повідомляє Вечірній Київ. До загальноукраїнської акції «Запали свічку» долучатимуться кияни та гості столиці. Мер Києва Віталій Кличко закликав вшанувати в суботу пам’ять жертв Голодоморів та політичних репресій. Про це він сказав під час онлайн-брифінгу.

«Я закликаю всіх у суботу, о 16-й годині, запалити свічку пам’яті та поставити її на підвіконні. Збережемо пам’ять. Збережемо правду…» – сказав Віталій Кличко.

фото з відкритих джерел

У столиці відбудеться низка заходів, присвячених річниці Голодомору

У суботу, 28 листопада, на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», що по вулиці Лаврська, 3, біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років на Михайлівській площі, відбуватимуться скорботні молитви, церемонії покладання квітів і встановлення лампадок.

фото з відкритих джерел

Тематичні заходи про трагедію Голодоморів проходитимуть в онлайн-форматі у багатьох освітніх закладах столиці. Вже долучилися до вшанування пам’яті жертв Голодомору і за кордоном.

Так, напередодні Дня пам’яті українська громада ОАЕ на своїй сторінці в соцмережі розмістила публікації серії історій українців, чиї родини пережили ці страшні сторінки нашої історії.

«Під час Голодомору 1932-33 років у моєї прабабусі Харитини, яка тоді проживала на території Лубенського району Полтавської області, від голоду померли 3 дітей. А її донька бабуся Євдокія все життя сушила хліб і завжди приказувала та сварила нас - не дай Бог, хоч крихту на підлогу.Серіал “І будуть Люди" відображає прямо все, що відбувалося в той час у нас на Полтавщині. На жаль», - полідилася спогадами рідних Катерина Білоус.

Раніше «Погляд» повідомляв, що готується онлайн-розповідь про Голодомор 1932-1933 років.

 Читайте також, що у Боярці передали твір «33-й рік» Музею Голодомору.