Новини
Київ

Кияни заборгували мільярди гривень за спожите тепло і гарячу воду


Реструктуризувати борги за тепло можна онлайн.

Фото з відкритих джерел

25% киян є боржниками за тепло. 5 % не сплачують за теплі батареї системно.

Загалом кияни накопичили борг за спожите тепло і гарячу воду у розмірі майже 4,2 млрд грн. Більша частина боргу припадає на 225 тис. київських домогосподарств.

Про це повідомили в Київтеплоенерго.

Власники житла у центрі столиці площею понад 200 кв. м - в десятці найбільших боржників за опалення та гарячу воду в Києві. Їхній борг складає понад 1,6 млн грн.

Як врегулювати заборгованість за опалення та гарячу воду

  • необхідно укласти договір про розстрочення заборгованості та її оплати частинами. Зверніться до комунального концерну «Центр комунального сервісу» (ЦКС) за допомогою месенджера у Facebook чи Skype та надішліть фото або скан-копії:
    • паспорта чи документа, що його замінює (всі заповнені сторінки)/ID-картки;
    • довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру (ІПН);
    • правовстановлюючого документа на квартиру або витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
    • довіреності, якщо договір укладатиме уповноважена особа.

Щоб спростити і прискорити процедуру укладення договору, ЦКС запровадив електронну форму заявки. Залишити заявку можна за посиланням. Про укладення договору телефоном повідомить спеціаліст ЦКС.
Також для укладення угоди про реструктуризацію можна звернутися листом до СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» за адресою вул. Жилянська, 83/53.

Сплачувати онлайн за комунальні послуги можна за допомогою особистих кабінетів Київтеплоенерго та ЦКС, а також QR-коду на рахунку та в платіжних онлайн-системах.

Натомість слід зауважити, що заборгованість столичних підприємств із виплати заробітної плати становить майже 460 млн грн

У КМДА розповіли, що станом на 1 лютого 2021 року борг із виплати заробітної плати у Києві склав 457,8 млн грн, що на 117,7 млн грн більше у порівнянні до попереднього місяця. Борги із заробітної плати мають 179 підприємств, які здійснюють свою діяльність на території міста. 

Заступниця голови КМДА Марина Хонда відмітила, що найбільша заборгованість на державних підприємствах – 345,9 млн грн, або 75,6% від загального обсягу. У свою чергу, недержавні підприємства мають заборгованість із заробітної плати 111,9 млн грн.

Станом на 1 лютого одне комунальне підприємство мало заборгованість 26,5 тис. грн, але вже 19 лютого вона погашена в повному обсязі.

Також 49,7 млн грн заборгованості мають підприємства, які перебувають в стадії банкрутства, і 23,3 млн грн – економічно неактивні.

Серед найбільших боржників державного сектору такі підприємства:

  • ДП «НДІ «Квант» – 103,7 млн грн;
  • АТ «Завод «Маяк» – 36,5 млн грн;
  • ПАТ «КЗ «Радар» – 34,2 млн грн;
  • ДП «Регіональні електричні мережі» – 30,0 млн грн;
  • ДП «Об’єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» – 15,2 млн грн;
  • ПАТ «Науково-технічний комплекс «Електронприлад» – 14,7 млн грн;
  • ДП «Укршахтгідрозахист» – 11,2 млн грн;
  • ДП водних шляхів «Укрводшлях» – 9,9 млн грн;
  • ДП «Держвуглепостач» – 7,5 млн грн;
  • ДП «Київдіпротранс» – 6,4 млн грн.

Людям не платять через відсутність та зменшення обсягу замовлень як у державних, так і недержавних підприємств; несвоєчасні розрахунки за виконані роботи тощо. Також на утворення боргу вплинули заходи із протидії коронавірусній інфекції.

Як повідомляв «Погляд», Київрада просить більше коштів на субсидії.

«Погляд» розповідав, що ціни на тепло і гарячу воду до кінця сезону не зростатимуть.

Також «Погляд» повідомляв, що уряд розпочав реалізацію кроків, необхідних для того, щоб ринки електроенергії та газу почали працювати правильно і зручно для людей.

Зокрема було встановлено граничну ціну на ринку газу з 1 лютого і до кінця опалювального сезону не вище 6,99 грн за кубічний метр. Тарифи на тепло і гарячу воду будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. А після консультацій з урядом і депутатами НКРЕКП прийняла рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр.

Також «Погляд» пиcав, що українцям можуть компенсувати втрати за комуналку за січень субсидіями.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.