Кисневі концентратори від Порошенка отримала Бородянська амбулаторія
Благодійний Фонд Порошенка загалом під час пандемії витратив на благодійну допомогу 120 млн грн.
У Бородянку на Київщині привезли три кисневі концентратори від Порошенка. Про це пише у Facebook депутатка Київської обласної ради від «Європейської Солідарності» Галина Єрко.
«Бородянщина отримала три кисневі концентратори. Проблему захворюваності на COVID Київщина відчула ще минулого року, проте рівень оснащеності медичних закладів потребує поліпшення, особливо це стосується первинної ланки медицини, адже саме медики первинної ланки першими реагують та надають необхідну допомогу», – пише Галина Єрко.
У медзакладах первинної ланки держава, на жаль, не передбачила встановлення кисневих концентраторів, пояснюють медики. Як йдеться на сайті «Європейської Солідарності», тому лікарі розраховують на благодійників.
«Звертаються хворі, які навіть не мають декларації. Буває таке, що привозять із сатурацією 90, не завжди можна госпіталізувати такого хворого», – розповідає завідувачка відділення Бородянської АЗПСМ Ніна Шнайдер.
«Кисневі концентратори – дуже суттєва допомога для нашого закладу. Апарати будуть задіяні в першу чергу для порятунку тих, хто хворіє на СOVID, а також для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Дуже дякую Фонду Петра Порошенка за підтримку та допомогу в цей непростий час», – заявив головний лікар Бородянського центру первинної медико-санітарної допомоги Микола Бовсуновський.
Медики зауважують, що кисневі концентратори мобільні і можуть надавати допомогу тим, хто потребує кисневої терапії, але не госпіталізується.
«Сподіваємося, що ці кисневі концентратори збережуть життя не одному мешканцю територіальної громади», - говорить депутатка Київської облради Тетяна Семенова.
Вона подякувала лікарям за важку працю в умовах пандемії. І висловила надію, що держава врешті решт оцінить працю медичних працівників і відповідною заробітною платою, і гідними умовами.
Тетяна Семенова зауважила, що це не останні кисневі концентратори від Фонду Порошенка, які отримають медичні амбулаторії Київщині.
«Ще надійшло багато заяв від головних лікарів Центрів первинної медичної допомоги Київщини, і у них є надія отримати ці кисневі концентратори, на жаль, не від державами, а від благодійників», - додала вона.
Як відомо, 21 березня Київська область віднесена до так званої «червоної» зони і на Київщині посилили карантинні обмеження. На Київщині, зокрема, коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу протягом трьох днів перевищив 20%, а рівень госпіталізації перевищив 70%.
Про діяльність Фонду Порошенка та волонтерів
Днями від Фонду Порошенка та волонтерів ще одна партія з 30 кисневих концентраторів відправлена в українські лікарні у Вінницьку, Донецьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Київську, Львівську, Одеську, Рівненську, Сумську та Черкаську області. Наразі закупівля кисневого обладнання для хворих на коронавірус є пріоритетом Фонду Порошенка та волонтерів. Вже більше 100 кисневих концентраторів передані в лікарні.
Фонд Порошенка спільно з компанією Roshen і волонтерами з перших днів пандемії забезпечують медиків захисними костюмами – в лікарні передали понад 157 тисяч штук. А також 10 тисяч антивірусних окулярів, понад 50 тисяч високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche, профінансували закупівлю, ремонт і розхідники понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили та відправили у регіони України понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій. Допомогу отримали близько 200 медичних закладів.
У жовтні 2020 року за підтримки Фонду Порошенка та компанії Roshen розпочалося вітчизняне виробництво високоякісних захисних костюмів для медпрацівників.
Загалом у Порошенка витратили на благодійну допомогу під час пандемії 120 мільйонів гривень. Так, «Погляд» повідомляв, що рік тому волонтерський штаб «Європейської солідарності» розпочав акцію «Прості речі рятують життя». Волонтери безкоштовно роздавали жителям Київщини 10 тисяч наборів індивідуального захисту.
Ми інформували також, що п’ятий президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко презентував план дій на поточний рік для запобігання поширення COVID-19 в Україні.
У вересні минулого року «Погляд» повідомляв, що кондитерська корпорація має намір побудувати у столиці концертний зал. Для цього соціально-культурного проєкту було придбано у Києві виставлений на продаж через SETAM занедбаний Палац культури ім. С. П. Корольова.
Зведення нового концерт-холу реалізуватиметься за кошти компанії Roshen і Фонду Петра Порошенка.
Як повідомляв «Погляд», на початку березня щепили працівників Бородянської лікарні. Також ми інформували, що днями в Україні розпочався другий етап вакцинації від коронавірусу. Які заборони несе «червона» COVID-зона – читайте за посиланням.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.
Фото: сайт «Європейської Солідарності»