Новини
Новини Київської області

Курйози виборчого процесу-2019: запрошення на голосування отримав Янукович та мешканці «мурашників».


У Центральній виборчій комісії пояснюють, що без поданих до органів ведення Державного реєстру виборців відповідних документів у Реєстр не вносяться жодні зміни

Віктора Януковича, позбавленого звання Президента України спеціальним законом Верховної Ради, включили у списки виборців навіть прислали йому запрошення для голосування на виборах Президента України 31 березня 2019 року в одному з округів Києва. Про це повідомляє journalist.today з посиланням на  ІА «Українські Національні Новини».

Варто нагадати, що 24 січня 2019 Янукович визнаний винним у державній зраді, пособництві у веденні агресивної війни, за що засуджений на 13 років позбавлення волі. До того ж, за нзкою даних, в Україні його немає.

То ж це курйоз, помилка, чи так і має бути?

Подібні ситуації роз’яснює відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії. Без поданих до органів ведення Реєстру належним чином документів не здійснюється жодних змін в даних Державного реєстру виборців, йдеться в роз’ясненні.  Дані Держреєстру виборців щомісячно поновлюються виключно на підставі відомостей періодичного поновлення, які подають до відділів ведення Реєстру суб’єкти подання. Зокрема:

– органи реєстрації місця проживання – про зареєстрованих або знятих з реєстрації громадян України, а також про громадян України, яким виповниться 18 років;

– Мін’юст – про осіб, смерть яких зареєстровано в реєстрі актів цивільного стану;

– Державна міграційна служба – про осіб, які набули громадянство України та осіб, громадянство яких припинено, а також про зміни прізвищ, імен, по батькові, дати та місця народження наших громадян;

– командири військових частин – про військовослужбовців строкової служби, які прибули або вибули з військових частин;

– районні та міські суди – про осіб, які визнані недієздатними або тих, кому недієздатність була скасована;

– установи виконання покарань – про виборців, які відбувають покарання або вибули з цих установ;

– органи охорони здоров’я, установи соцзахисту – про виборців, які нездатні пересуватися самостійно.

Також джерелом зміни даних Реєстру є відомості, які подані до органів ведення Реєстру громадянами України за власною ініціативою з метою включення до Реєстру або щодо зміни своїх персональних даних.

«Без поданих до органів ведення Реєстру належним чином документів не здійснюється жодних змін в даних Державного реєстру виборців. У звʼязку з цим ЦВК наголошує, що дані Реєстру не можуть бути змінені на підставі публікацій у ЗМІ чи соцмережах», йдеться у повідомленні.

То ж, вочевидь, щодо Януковича ніхто відповідних даних не надавав, і він має повне право прийти на виборчу дільницю. Правда, навряд чи це зробить, тому що відразу потрапить у поле зору правоохоронців і буде затриманий.

А ось кого, з курйозного списку, варто очікувати на дільницях – то це мешканців «мурашників» – квартир у Києві, в яких цих людей зареєстровано… по 300-500 осіб.

ЦВК роз’яснює:

«…деякі ЗМІ оприлюднили дані про непоодинокі випадки аномальної реєстрації сотень громадян в одному житловому приміщенні, що нібито може свідчити про підготовку до фальсифікації голосування. Ця інформація викликала зрозуміле занепокоєння субʼєктів виборчого процесу та громадськості. Для Центральної виборчої комісії і Державного реєстру виборців подібні факти не є новими, і були озвучені ними на широкий загал ще під час позачергових виборів Президента України та народних депутатів України 2014 року. Крім того, ЦВК неодноразово зверталася з запитами щодо правової оцінки цієї ситуації до компетентних органів, зокрема до Державної міграційної служби.

Проте, як повідомлялося в листі Державної міграційної служби ще від 23.10.2015 року № 6-6259/3-15 у відповідь на запит Центральної виборчої комісії щодо здійснення перевірки достовірності поданих до ДРВ відомостей про виборців, які зареєстрували своє місце проживання у місті Києві за певними адресами, Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", ухваленим 11 грудня 2003 року, не встановлено будь-яких обмежень щодо необхідних санітарних норм житлової площі при здійсненні реєстрації місця проживання та щодо кількості зареєстрованих осіб в одному житловому приміщенні.»