Культурний візит дітей Київщини до Польщі
З 18 по 25 жовтня відбулася культурно-освітня поїздка української молоді з міст Київщини до Польщі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/73231254_141829427178127_3394873447908638720_n.jpg)
Екскурсія до сусідньої країни відбулася в рамках польсько-українського проекту «PONAD GRANICAMI”. Участь в програмі взяли 20 активних українських молодих людей, віком від 16 до 18 років, з різних міст Київщини.
Даний проект реалізується за фінансування Польського культурного фонду, через неурядові організації Stowarzyshenie “Chajnia”. З української сторони організатором поїздки була громадська організація Василькова - «Бітвін Сітіз» у співпраці з громадською організацією Обухова - «Інститут Розвитку Громад».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/polshha-gazeta6.jpg)
Програма поїздки була досить насиченою. Протягом тижневого перебування у Польщі, підлітки відвідали місцевості, що колись були територією України та інші куточки сусідньої країни. Також юні українські подорожувальники встигли познайомитися із історією, місцевою культурою та побутом, обмінятися досвідом із польською молоддю.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/72647292_141829490511454_6148456970845159424_n.jpg)
Також у рамках поїздки відбувся міжкультурний вечір за участю молоді з України, Польщі та Грузії. Поїздка молоді з Київщини до Польші та знайомство зі своїми закордонними колегами допомогло учасникам дізнались більше про історію наших країн, не з підручників, а відвідавши історичні місця особисто.
Крім того, підлітки - дізналися про життя і творчість Фрідеріка Шопена в мізичній школі міста Томашів Любельський. Взяли участь в майстер-класі з народних танців Польщі; відвідали нацистський концтабір «Белжець».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/72688256_141829453844791_1869884458367188992_n.jpg)
Занурилися в атмосферу щорічного фолькльорного фестивалю "Folkowisko", гуляли старовинним містом Zamosc, піднялися на вершину гори Tarnica, з якої видно Україну. Протягом перебування в гостинній Польщі, діти також організували творчий вечір в школі, співали українські польські та грузинські пісні, відвідали місцевий університет і навіть готували традиційний обід.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/72682803_141829780511425_1981363830638247936_n.jpg)
Своїми враженнями від поїздки до Польщі з нашими журналістами щиро ділилися діти Київщини
«Я відвідала прекрасну країну завдяки проекту "Понад границями ". З цієї поїздки в Польщу мені запам’яталися на все життя такі прекрасні моменти як : підняття всією групою на гору Тарніца, кулінарний майстер-клас польської кухні, крутий концерт групи "Святого Миколая". Також мене вразив колорит і культура народу. Весь цей час з нами були наші друзі-поляки, які були гостинні, щедрі й привітні», - розповіла 17-річна Сніжана Бакун з села Черняхівка, Яготинського району.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/72742006_141829353844801_6019689951480774656_n-1.jpg)
«Найбільше з подорожі до Польші мені запам’яталася зустріч з польською та грузинською молоддю (наших однолітків ). Зустріч відбулася на одному з найкращих фестивалів в Європі «Folkowisko». Нам настільки сподобалось що нам дозволили переночувати одну ніч в одному готелі. Ця поїздка на мою думку корисна тим, що ми знайомимося з нашими однолітками з різних країн, спілкуємося і знаходимо нові знайомства та хороших друзів», - розповіла 17-річна киянка Аня Смагіна
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/75362280_141829407178129_3901779987992150016_n.jpg)
«Сподобалось все. Особливо, як ми підіймалися на гору, були на Фольковіско фесті, та як вивчали польську культуру. Корисна для мене поїздка була тим, що я побачав довно омріяну Польшу, познайомився та потоваришував з грузинами та поляками і навіть встиг трішки мову вивчити», - розповів Толік Гавриленко з Василькова.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/75557375_141829320511471_696078688168443904_n.jpg)
«Взагалі, мені все сподобалось та запам’яталось, але найбільше - це підйом на гору Тарніца. Мені здається, що саме тоді ми здружилися між собою. А ці краєвиди я запам’ятаю на все життя. Поїздка для мене корисна тим, що я побачила та дізналася багато нового, познайомилася з цікавими людьми з різних країн та обмінялась з ними досвідом, як і планувалося», - поділилася спогадами мешканка села Трипілля, що на Обухівщині - Дар’я Суткова
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/75009073_141829747178095_4868696380383690752_n.jpg)
Найбільше мені запам’яталися грузини. Під час поїздки іноді підсвідомо, іноді навмисно оцінюєш країну і проводиш паралель між Польщею та Україною, в основному це стосується містобудування. Звичайно, контраст помітний, з’являється бажання працювати над недоліками», - поділилася враженями юна обухівчанка Олександра Тотоєва.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/polshha-gazeta7.jpg)