Культурний візит дітей Київщини до Польщі
З 18 по 25 жовтня відбулася культурно-освітня поїздка української молоді з міст Київщини до Польщі.
Екскурсія до сусідньої країни відбулася в рамках польсько-українського проекту «PONAD GRANICAMI”. Участь в програмі взяли 20 активних українських молодих людей, віком від 16 до 18 років, з різних міст Київщини.
Даний проект реалізується за фінансування Польського культурного фонду, через неурядові організації Stowarzyshenie “Chajnia”. З української сторони організатором поїздки була громадська організація Василькова - «Бітвін Сітіз» у співпраці з громадською організацією Обухова - «Інститут Розвитку Громад».
Програма поїздки була досить насиченою. Протягом тижневого перебування у Польщі, підлітки відвідали місцевості, що колись були територією України та інші куточки сусідньої країни. Також юні українські подорожувальники встигли познайомитися із історією, місцевою культурою та побутом, обмінятися досвідом із польською молоддю.
Також у рамках поїздки відбувся міжкультурний вечір за участю молоді з України, Польщі та Грузії. Поїздка молоді з Київщини до Польші та знайомство зі своїми закордонними колегами допомогло учасникам дізнались більше про історію наших країн, не з підручників, а відвідавши історичні місця особисто.
Крім того, підлітки - дізналися про життя і творчість Фрідеріка Шопена в мізичній школі міста Томашів Любельський. Взяли участь в майстер-класі з народних танців Польщі; відвідали нацистський концтабір «Белжець».
Занурилися в атмосферу щорічного фолькльорного фестивалю "Folkowisko", гуляли старовинним містом Zamosc, піднялися на вершину гори Tarnica, з якої видно Україну. Протягом перебування в гостинній Польщі, діти також організували творчий вечір в школі, співали українські польські та грузинські пісні, відвідали місцевий університет і навіть готували традиційний обід.
Своїми враженнями від поїздки до Польщі з нашими журналістами щиро ділилися діти Київщини
«Я відвідала прекрасну країну завдяки проекту "Понад границями ". З цієї поїздки в Польщу мені запам’яталися на все життя такі прекрасні моменти як : підняття всією групою на гору Тарніца, кулінарний майстер-клас польської кухні, крутий концерт групи "Святого Миколая". Також мене вразив колорит і культура народу. Весь цей час з нами були наші друзі-поляки, які були гостинні, щедрі й привітні», - розповіла 17-річна Сніжана Бакун з села Черняхівка, Яготинського району.
«Найбільше з подорожі до Польші мені запам’яталася зустріч з польською та грузинською молоддю (наших однолітків ). Зустріч відбулася на одному з найкращих фестивалів в Європі «Folkowisko». Нам настільки сподобалось що нам дозволили переночувати одну ніч в одному готелі. Ця поїздка на мою думку корисна тим, що ми знайомимося з нашими однолітками з різних країн, спілкуємося і знаходимо нові знайомства та хороших друзів», - розповіла 17-річна киянка Аня Смагіна
«Сподобалось все. Особливо, як ми підіймалися на гору, були на Фольковіско фесті, та як вивчали польську культуру. Корисна для мене поїздка була тим, що я побачав довно омріяну Польшу, познайомився та потоваришував з грузинами та поляками і навіть встиг трішки мову вивчити», - розповів Толік Гавриленко з Василькова.
«Взагалі, мені все сподобалось та запам’яталось, але найбільше - це підйом на гору Тарніца. Мені здається, що саме тоді ми здружилися між собою. А ці краєвиди я запам’ятаю на все життя. Поїздка для мене корисна тим, що я побачила та дізналася багато нового, познайомилася з цікавими людьми з різних країн та обмінялась з ними досвідом, як і планувалося», - поділилася спогадами мешканка села Трипілля, що на Обухівщині - Дар’я Суткова
Найбільше мені запам’яталися грузини. Під час поїздки іноді підсвідомо, іноді навмисно оцінюєш країну і проводиш паралель між Польщею та Україною, в основному це стосується містобудування. Звичайно, контраст помітний, з’являється бажання працювати над недоліками», - поділилася враженями юна обухівчанка Олександра Тотоєва.