Новини світу
За кордоном
Економіка

Країни Європейського Союзу скоротять споживання газу на 15%

Це стосуватиметься періоду з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року.

Країни Європейського Союзу скоротять споживання газу на 15% - зображення

Країни Європейського Союзу досягли політичної домовленості щодо скорочення споживання газу на 15%. Обмеження попиту у розмірі 15% стосуватиметься періоду з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року. Про це 26 липня повідомила пресслужба Ради ЄС.

"Намагаючись підвищити безпеку енергопостачання ЄС, країни-члени сьогодні досягли політичної угоди про добровільне скорочення попиту на природний газ на 15% цієї зими. Постанова Ради також передбачає можливість ініціювати «сповіщення Союзу» про безпеку постачання, у такому випадку скорочення попиту на газ стане обов’язковим", –

пресслужба Ради ЄС

Також зазначається, що головна мета скорочення попиту на газ – заощадити напередодні зими, щоб підготуватися до можливих збоїв у постачанні газу з росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю. Таким чином перспективи повного припинення поставок з рф стає дедалі ймовірнішою.

"Сьогоднішнє рішення чітко показало, що країни-члени будуть стійко протистояти будь-якій спробі Росії розділити ЄС, використовуючи енергоносії як зброю. Прийняття пропозиції про скорочення газу в рекордно короткі терміни, безсумнівно, зміцнило нашу спільну енергетичну безпеку. Економія газу зараз покращить готовність. Зима буде набагато дешевшою та легшою для громадян та промисловості ЄС", –

міністр промисловості та торгівлі Чехії Йозефа Сікела

Постанова також передбачає можливість ініціювати "попередження ЄС" при виникненні ризику серйозної нестачі газу, і в цьому випадку скорочення попиту на газ стане обов'язковим.

Механізм, що дозволяє запроваджувати обов'язкове зниження попиту на газ, запускатиметься спільним рішенням країн Євросоюзу, а не Єврокомісією.

Нагадаємо, 25 липня стало відомо, що ЄС виділить Україні 1,59 млрд євро фіндопомоги, при чому один млрд євро з цієї суми буде виділено негайно.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.