Коронавірус у норок: в Україні посилять моніторинг на фермах
Про масові вбивства тварин та закриття ферм в країні мова поки не йде.
Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.
Найближчим часом в Україні організують активний моніторинг, щодо можливої захворюваності норок на фермах. Але перед цим проведуть нараду, на якій влада та бізнес обговорять подальші кроки, направлені на мінімізацію ризиків поширення захворювання. А також питання організації процесу проведення лабораторних досліджень норок на SARS-CoV-2 на основі європейського досвіду.
Дзвіночком для посилення контролю стали повідомлення, які надходять з багатьох європейських країн, щодо виявлення коронавірусу SARS-CoV-2 у норок.
З чого все почалося?
Як повідомляв «Погляд», на початку листопада в Данії виявили у норок мутовану версію коронавірусу, у якій вбачали нову загрозу для людей. Тож місцева влада вирішила позбутися бідолашних тварин.
Пізніше масове вбивство норок назвали незаконним, а міністр сільського господарства Даніїї подав у відставку. Опісля стало відомо, що мутований у норок штам коронавірусу зник. Проте жахіття на цьому не скінчилися, вбиті через коронавірус норки в Данії «повстали з-під землі».
Проте Данія стала лише відправною точкою в цій історії. Наразі відомо, що вже перші випадки заражень коронавірусом серед норок були виявлені на фермах в Польші, а також у тварин на одній з хутрових фермах у Литві. В Угорщині, аби унеможливити подібні випадки, враховуючи занепокоєння щодо добробуту тварин та ризиків для здоров'я населення, взагалі заборонили розведення норок та лисиць, тхорів та нутрій. Заборона також має на меті перешкодити хутряним виробникам переїжджати сюди з країн, де зафіксовано спалах COVID-19 на норкових фермах.
Що планується в Україні?
Якими будуть дії в Україні окрім моніторингу та контролю наразі невідомо, проте вбивати тварин чи закривати ферми поки не збираються.
«Звертаюся до всіх: мова не йде про масові вбивства звірів, закриття ферм чи корупційні перевірки. Я сама прийшла до влади з бізнесу і дуже добре розумію усі проблеми та переживання підприємців, – підкреслює голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. – Ніхто не буде створювати проблеми там, де їх нема. Але держава має контролювати ситуацію».
Нагадаємо, днями вчені розповіли про ранні симптоми COVID-19. А от чи буде локдаун в Україні, враховуючи кількість нових коронавірусних хворих, яких додається щодня, – вирішать через тиждень.