Новини
Новини Київської області
Головні новини
Суспільство

Коронавірус та безробіття: де знайти роботу під час пандемії


Через пандемію коронавірусу у багатьох українців сутужно з грошима, адже чимало приватних підприємств тимчасово, а то й назавжди припинили роботу, а більшість компаній істотно скорочують витрати, відправляючи працівників у відпустки за власний рахунок, інших взагалі – звільнили.

Втім, карантин – ще не привід сидіти без «копійки», бо й на сьогодні на Київщині є немало актуальних вакансій. У їхньому різноманітті і розбирався «Погляд».

Вакансії в інтернеті

У відповідь на запит «Погляду» сайт пошуку роботи work.ua надав інформацію щодо компаній, які регулярно розміщують вакансії і є надійними та сумлінними роботодавцями. Ми систематизували все і створили таку от інфографіку, із вказанням назви компанії та кількості вакансій, відкритих там.

Кого ж шукають працедавці під час карантину та скільки платять за роботу? Нижче - коротенький довільний огляд вакансій по містах Київщини.

Таксист та водій

Для тих, хто майстерно керує автомобілем, робота в цій сфері завжди знайдеться.

Так, до прикладу, у місті Київ пропонують роботу таксистом на повну зайнятість, неповну зайнятість, готові взяти навіть студента. Досвід роботи від 2 років. Зарплату пропонують від 10 до 20 тис. грн.

У Василькові водію-далекобійнику платитимуть 30–45 тис.  грн.

У Макарові водію штаблера пропонують 16,5 тис. зарплати.

У Баришівці водію навантажувача обіцяють заробітну плату від 9 до 10 тис. грн.

В Ірпені водій маніпулятора може заробляти від 15 тис. грн.

Кур’єр

Водію із власним мопедом у столиці пропонують працювати за 12-17 тис. грн. А листоноша в Укрпошті може отримувати 6 тис. грн.

У Броварах пропонують роботу кур’єра від 14 до 20 тис. грн.

У Боярці водій-кур’єр із власним авто може отримувати від 12 тис. грн.

У Борисполі кур'єру на авто компанії обіцяють 10 тис. грн.

У Переяславі водію із власним авто пропонують 10,1 тис. грн зарплати.

В Ірпені кур’єр на автомобілі компанії може отримувати 10 тис. грн.

Оператор call-центру

В місті Ірпінь вартість цієї роботи складає 8 тис. грн (неповна зайнятість).

В Києві за цій посаді готові платити від 6,5 тис. грн.

В Білій Церкві - від 8 до 18 тис. грн.

Варто зазначити, що офіси для операторів call-центру переважно знаходяться в Києві. А робота також переважно віддалена. Тобто можна працювати, не виходячи із дому.

Менеджер із продажів

У місті Київ за таку роботу пропонують від 16 до 35 тис. грн. Все залежить від досвіду роботи та роботодавця.

У Борисполі менеджер із продажу може заробляти від 11 до 15 тис. грн.

У Броварах - від 18 до 20 тис. грн.

В Ірпені - від 8 до 25 тис. грн в залежності від галузі продажу.

У Василькові менеджер з продажу логістичних послуг може отримувати 19,5 тис. грн.

У Бучі менеджер з продажу вантажних автомобілів може заробляти від 15 до 50 тис. грн.

У Білій Церкві - від 10 до 25 тис. грн.

Будівельник

У Броварах може отримувати заробітну плату у розмірі від 20 до 30 тис. грн.

В Києві – 25-40 тис. грн.

В Борисполі – 20 -30 тис. грн.

У Вишгороді маляр може отримати 20 тис. грн.

За інформацією, наданою Work.ua

Що пропонують центри зайнятості

Втім, навіть якщо ви не маєте освіти та потрібного досвіду роботи, вам можуть допомогти у Київському обласному центрі зайнятості. До речі, філії цього центру знаходяться майже у кожному місті Київщини.

На жаль, коронавірус все ж вніс негативні корективи у фінансове життя громадян.  Так, відомо, що станом на 1 лютого 2021 року послугами Київської обласної служби зайнятості скористалися 38,3 тис. громадян, з них 18,6 тис. осіб мали статус безробітного, що на 33% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Отримували допомогу по безробіттю 17 тис. осіб.

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних чоловіки становили 7,9 тис. осіб (або 42%), жінки – 10,7 тис. осіб (або 58%).

За віковими групами: 32% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 30% – у віці від 35 до 44 років; 28% – у віці від 45 до 55 років; 10% – понад 55 років.

За освітою: 56% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 26% –професійно-технічну, 18% – загальну середню освіту.

Також ви можете отримати якісне професійне навчання в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ)  – спеціалізованих навчальних закладах для дорослого населення.

Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Тож при різних життєвих умовах потрібно знаходити шляхи для гідного життя. Опускати руки і нарікати на коронавірус – це не вихід. Вихід – боротися за власне благополуччя.

Щоб зекономити час та уникнути контактів з людьми під час карантину, найкраще шукати оголошення про роботу в інтернеті. Усі вищезгадані вакансії ви можете знайти на популярних сайтах для пошуку роботи.

Також раніше «Погляд» інформував, як отримати допомогу з безробіття тим, хто працював неофіційно? «Погляд» розповідав, що для чоловіків на Київщині вакансій більше, ніж для жінок.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.