Новини
Україна

Концепція розвитку аеропорту "Бориспіль" передбачає 3,4 млрд EUR інвестицій


Урядовий комітет схвалив Концепцію розвитку Міжнародного аеропорту "Бориспіль" до 2045 року, що передбачає інвестиції в обсязі EUR3,4 млрд і збільшення пасажиропотоку до 54 млн пасажирів на рік (сьогодні 12 млн пас/рік).

Планується, що аеропорт може забезпечити обслуговування в 2019 році - 14,4 млн пасажирів, у 2030 році - 27,7 млн пасажирів, у 2040 році - 44, 3 млн пасажирів і в 2045 році – майже 53,9 млн пасажирів.

Для досягнення цілей концепції до 2021 року передбачаються, зокрема: реконструкція другої злітно-посадкової смуги; подовження галереї та перону терміналу D на південь; реконструкція вантажного терміналу; будівництво нового офісного центру.

На другому етапі (2022-2024 рр.): початок будівництва першої черги основного пасажирського терміналу, з'єднаної з подовженою галереєю терміналу D; будівництво нових швидкісних руліжних доріжок і модернізація наявних руліжних доріжок першої злітно-посадкової смуги; пристрій нових місць стоянки повітряних суден; будівництво нового вантажного терміналу тощо.

На третьому етапі (2025-2031 рр.): будівництво другої черги основного пасажирського терміналу; перенесення наявних аварійно-рятувальних станцій; облаштування зони технічного обслуговування авіакомпаній; будівництво перону та ангарів для технічного обслуговування повітряних суден.

На наступних етапах (2034-2045 рр.): будівництво наступних черг основного пасажирського терміналу; розширення вантажного сектора; подовження галереї основного пасажирського терміналу та розширення наявних потужностей паливозапраного комплексу та інженерної інфраструктури.

Передбачається додаткове відведення земельних ділянок площею приблизно 600 гектарів під розвиток інфраструктури аеропорту за рахунок земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб у порядку і відповідно до законів України.

Передбачається також реконструкція наявної та будівництво нової під'їзної автодороги для розподілу транспортних потоків на в'їзді та виїзді.

Для доставки вантажів передбачається будівництво окремої дороги до виробничо-технічної зони з південного боку аеропорту.

Крім цього, через збільшення обсягів пасажирських перевезень передбачається можливість будівництва підземної залізниці до центрального терміналу аеропорту.

Джерело: ІА Інтерфакс-Україна