Новини
Повітря

Концентрація метану в атмосфері Землі досягла рекордного значення

12.04.2021 Бобрик Юлія 0

Різкий сплеск відбувся в минулому році, хоча вся планета була на карантині.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на екологічному порталі Earther.

Наразі в земній атмосфері міститься більше метану, ніж будь-коли з початку обліку. Експерти зазначають, що кількість цього газу різко збільшилася минулоріч, незважаючи на карантинні обмеження у зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції.

За даними Національного агентства по дослідженню океану і атмосфери (NOAA), загалом вміст метану в атмосфері зріс до 1892,3 частин на мільярд. Зокрема у 2020 році рівень метану виріс на 14,7 частин на мільярд – це найвищий річний приріст з моменту початку обліку на початку 1980-х років.

За оцінками дослідників, 60% метану, що викидається в атмосферу, безпосередньо пов'язане з діяльністю людини. Концентрація метану зростає в результаті розширення сільгоспвиробництва, скотарства, спалювання лісів, розробки родовищ кам'яного вугілля і природного газу. Значний внесок у підвищенні рівнів метану вносить танення вічної мерзлоти, викликане глобальним потеплінням.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.