Новини

Контекстна реклама: як це працює, різновиди

Під час війни українському бізнесу доводиться виживати в складних умовах...

Контекстна реклама: як це працює, різновиди - зображення

Якщо немає можливості тримати офіс та сплачувати оренду, найкраще перевести свою роботу повністю в онлайн. Але цьому треба приділяти багато уваги. Користувачів інтернету мільйони, тим більше зараз, коли задля безпеки люди рідко виходять з дому та ховаються в укриттях. Тому оптимізація сайту дуже важлива для гарних показників продаж.

Одним із найпопулярніших та найефективніших способів онлайн-розкрутки є контекстна реклама. Вона передбачає показ користувачеві тематичних оголошень про товари, ціни й ресурси в залежності від тематики їхніх запитів у пошукових системах. Аналізується, які саме запити вводила та які сайти відвідувала конкретна людина. За основу береться найпопулярніше слово у пошукових запитах.

Як це працює та який ефект дає

Щоб залучити якомога більше відвідувачів та збільшити показники продажів, часто буває мало СЕО оптимізації, навіть якщо вона дає гарні результати. Деякі компанії обирають лише контекстну рекламу, бо вона дає швидші результати та коштує дешевше. Щоб зрозуміти, чи потрібен саме такий спосіб для конкретного ресурсу, варто зрозуміти, як він працює.

Такою рекламою називають усі короткі оголошення, які з’являються на сторінці під час користування пошуковою системою. Являють собою зазвичай текст та зображення. Перший дуже короткий, у ньому вказано, як правило, назву товару, вартість та дається посилання для переходу. Ці невеликі віджети з’являються відповідно конкретним пошуковим запитам, згідно з вказаними ключовими словами.

Результат показу оголошення різний. Буває, що відвідувач затримує на ньому свій погляд, зацікавлюється та відразу переходить за посиланням. Таке трапляється не завжди. Але в будь-якому разі людина точно побачила повідомлення, запам’ятала та з великою ймовірністю згадає про нього чи повернеться пізніше. Отже, контекстна реклама збільшує кількість потенційних покупців, розширює аудиторію вебресурсу.

Від чого залежить вартість

Це питання завжди цікавить замовника. Тема ціни особливо актуальна зараз, коли в умовах війни багатьом доводиться економити. Контекстна реклама РРС завжди передбачає певні витрати. По-перше, на усунення технічних недоліків сайту та роботу над ним. Якщо він не приваблюватиме відвідувача, той швидко піде й нічого не купить. Розкрутка не спрацює.

Серед інших факторів, які впливають на вартість, – тематика ресурсу, підбір та використання ключових слів, позиція відображення оголошення, часи показу, геотаргетинг. Для деяких тематик послуга виходить дорожче. Наприклад, завжди більше платять ті, хто веде бізнес у сфері нерухомості, фінансів, туризму. Враховується також показник ефективності.

Контекстна реклама: як це працює, різновиди - зображення

Які є різновиди

Контекстна реклама буває пошуковою та тематичною. Перша показується згідно з запитом користувача у пошуковій системі. Саме такий спосіб вважається найефективнішим. Є кілька варіантів розміщення:

  • спеціальний блок. З’являється після введення релевантного запиту над пошуковими результатами. Саме за такими посиланнями переходять найчастіше, бо вони відразу впадають в око;

  • гарантований показ. З’являється або праворуч від пошукових результатів, або під ними;

  • динамічний показ. Демонструється під результатами, починаючи з другої сторінки й далі. Оголошення залежать і від інших відвідувачів.

Тематична контекстна реклама називається також медійною мережею. Це оголошення, створені відповідно до інтересів людини. Вони показуються на сторінках сайтів, що входять до Партнерської мережі. Це, наприклад, новинні або тематичні портали, блоги, форуми, інші вебмайданчики. В такому випадку повідомлення помітно на всіх сторінках. Для цього найкраще обирати ресурси з високими показниками відвідуваності.

Тематична реклама, своєю чергою, буває текстовою, банерною чи у вигляді відеоролику із гіперпосиланням. Для її показу використовують технології таргетингу, зокрема, тематичний, поведінковий та ремаркетинг. Останній передбачає повторний показ оголошення користувачеві, який бував на цьому сайті раніше, але з якихось причин так нічого й не купив.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.