Комікси про Патрона та віртуальна реальність допомагають дітям засвоїти правила мінної безпеки (ВІДЕО)
4 квітня з нагоди Міжнародного дня просвіти з мінної безпеки понад 3000 дітей у 80 населених пунктах, розташованих на забруднених мінами територіях України, взяли участь у масовому читанні нового коміксу "Пес Патрон та його пригоди". Також за допомогою окулярів віртуальної реальності (VR) діти здійснили подорож на заміновані території, щоб на власні очі побачити, наскільки важливо дотримуватися правил мінної безпеки.
"Правила мінної безпеки стають дедалі важливішими для українських дітей, оскільки внаслідок війни Україна стала однією з найбільш забруднених мінами країн світу. Згідно з результатами наших досліджень, діти знають правила поводження з мінами в теорії, але не розуміють, як використовувати їх на практиці. Це зумовлено різними факторами: як особливостями індивідуальної поведінки, так і недопрацюваннями на інституційному та правовому рівнях. Наприклад, дорослі можуть демонструвати небезпечну поведінку або нехтувати правилами, а діти за ними повторюють. Саме тому батьки та опікуни повинні дотримуватися правил, а викладачі у школах та позашкільних закладах мають навчати безпечної поведінки та демонструвати, як вона працює на практиці", -
Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде
За статистикою Державної служби України з надзвичайних ситуацій, приблизно 25% території України забруднено мінами та залишками війни. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що за останніх два роки війни міни та інші вибухові пристрої спричинили 124 жертв серед дітей. З них 25 дітей загинули, 99 отримали поранення. Ця цифра зростає з кожним роком війни.
У Міжнародний день просвіти з мінної безпеки діти віком 4-12 років знайомилися з життєво важливими порадами, які містяться у новій серії коміксів «Пес Патрон та його пригоди». Це комікс про відомого українського собаку-нюхача та Пса доброї волі ЮНІСЕФ в Україні Патрона. Серія з п'яти випусків розроблена ЮНІСЕФ в Україні у співпраці з ДСНС та опікунами Патрона, які працюють саперами та викладачами у ДСНС. У першому випуску серії коміксів Патрон розповідає про безпечне поводження з мінами та ділиться порадами, як зберегти психічне здоров'я. Наступних чотири випуски мають вийти протягом квітня та травня.
Того ж дня діти віком від 13 років вирушили в інтерактивну освітню VR-подорож замінованою Донеччиною, виконуючи квести та завдання. У грі використані реальні відео, зняті відомим українським відеографом Євгеном Малолєткою, який є одним із творців оскароносного документального фільму "20 днів у Маріуполі". Під час 20-хвилинної подорожі діти побачили справжні наземні міни та нерозірвані боєприпаси, а також місця, де вони можуть ховатися. Тож підлітки мали змогу вивчити правила, що рятують життя, у безпечний і розважальний спосіб. VR-подорож була розроблена ЮНІСЕФ разом з ІТ Асоціацією України, а волонтери ІТ-компанії EPAM нещодавно допомогли оновити контент. Компанія MacPaw надала окуляри віртуальної реальності Oculus II.
Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 4 квітня кожного року Міжнародним днем просвіти з мінної безпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінуванням. Цей крок спрямований на підвищення обізнаності про міни та вибухонебезпечні предмети та сприяння їх ліквідації. День просвіти з мінної безпеки покликаний сприяти розвитку національного потенціалу з протимінної діяльності у країнах, де міни та інші залишки війни становлять серйозну загрозу безпеці, здоров'ю й життю цивільного населення.
Останні новини:
До кінця 2024 року на Київщині планують створити 25 опорних кухонь для харчування школярів;
Діти Обухівщини передали допомогу безпритульним тваринам;
У Макарівській громаді відновлюють заклади освіти.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.