Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Коментар КОДА з приводу блокування закупівлі апаратів ШВЛ


9 квітня тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Василь Володін пояснив, чому переможцем тендеру на поставку ШВЛ було обрано саме ТОВ “Компанія Елдімед”.

За його словами, Департамент охорони здоров'я КОДА є окремою юридичною особою публічного права та замовником в розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі". І тому для організації та проведення процедур закупівель в департаменті утворено тендерний комітет, тож на запитання про визначення переможця має відповідати той, хто організовував та проводив цей тендер. Так само у площині відповідальності цього департаменту і скасування цього тендеру.

"Оскільки я мав сумнів щодо коректності вищезгаданого тендеру, то доручав Управлінню внутрішнього аудиту провести попереджувальний аудит для недопущення ризикованої операції.

Директор департаменту необхідні документи перевіряльнику не надав, про що складений відповідний акт, та відмовився укладати договір. Тим часом оголошення про проведення переговорної процедури на закупівлю обладнання для анестезії та реанімації опублікували в prozorro 23 березня. За процедурними правилами замовник може укласти не раніше ніж через 5 днів потому. Хоча вже 30 березня 2020 року Департамент охорони здоров'я повинен був укласти договір на закупівлю медичного обладнання для анестезії та реанімації. Постачальником підготовлений та підписаний договір у двох екземплярах та переданий до Департаменту охорони здоров'я для підписання його директором. Проте протягом робочого тижня 30 березня 2020 року по 3 квітня того ж року, директор Департаменту охорони здоров'я договір не підписав.

Вже цього понеділка Департамент охорони здоров'я оприлюднив лист від компанії постачальника якого він обрав, де повідомлялося про відмову від договору", - проінформував тимчасовий очільник КОДА.

Чому всі 46 апаратів ШВЛ із зазначеної партії мали бути виключно середнього класу

Володін відповів, що замовлення сформовано згідно подання головних лікарів, там зазначені апарати обох класів. Відповідно до рішення протиепідеміологічної комісі, ухвалили в першу чергу закуповувати обладнання вищевказаного середнього класу. Під цим рішенням стоять підписи і обласних очільників охорони здоров'я.

Він також повідомив, що попередній запит на медобладнання формували на підставі заяви керівників медзакладів визначених для лікування пацієнтів з коронавірусом. Інформацію збирав та аналізував Департамент охорони здоров'я КОДА, це й же департамент оголошував та проводив відповідні закупілі. Лише згодом позаштатний спеціаліст за фахом анестезіолог, порекомендував придбати монітори з іншими опціями, обгрунтувавши це тим, що інші монітори про поставку яких домовилися, розраховані переважно для використання при порятунку від судинних захворюваннях, тоді як сьогодні потребуємо апаратуру проти коронавірусу з іншими опціями. Через це запропоновані прилади коштували набагато дорожче від інших. У попередніх не було потрібної для пацієнтів із дихальною недостатністю, функції - капнометрії (вимір концентрації СО2, що видихає людина), тож на разі розглядаються більш підходящі пропозиції.

Поставка респіраторів

У середині березня визначили прогнозовану потребу області - 10 000 респіраторів. Постачальника знайшли та в останній момент той відмовився підписувати угоду через свою неспроможність забезпечити товаром.

Володін стверджує, що він особисто розпочав пошук постачальників. І вже 7 квітня за спрощеною процедурою уклали договір на 5 тисяч респіраторів, поставки будуть в кінці цього тижня. Крім того зібрано остаточну потребу для закладів охорони здоров'я у лікарських засобах на 12 мільйонів гривень. Наразі компанії прораховують вартість та наявність цієї продукції на складах.

Нагадаємо, що два тижні тому Київська облрада виділила на придбання апаратів штучної вентиляції легень та засобів індивідуального захисту для лікарів 76 млн грн , однак процедура закупівлі так і не була проведена.