Новини
Україна-суспільство

Коли документ про вищу освіту зможуть анулювати?


З метою реалізації норм Закону України «Про вищу освіту» Міністерство освіти і науки розробило проєкт Порядку скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.

Фото: pixabay.com

Як повідомляє pedpresa.ua, у разі виявлення порушення здобувачем вищої освіти норм академічної доброчесності цей порядок регулюватиме процедуру скасування закладом вищої освіти рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.

Дія документа поширюватиметься на рішення щодо присудження ступенів вищої освіти «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр» та присвоєння відповідної кваліфікації. А скасовувати такі рішення у випадку виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності буде заклад освіти, що присудив відповідний ступінь вищої освіти, або його правонаступник.

До того ж виші зобов’яжуть вживати заходів, аби запобігати та виявляти факти порушень норм академічної доброчесності здобувачами. Передусім під час виконання і захисту ними кваліфікаційних робіт, складання Єдиного державного кваліфікаційного або атестаційних іспитів.

Результатом розгляду справи щодо можливих порушень академічної доброчесності можуть бути:

  • висновок про відсутність або наявність виявлених фактів порушень,
  • скасування прийнятого рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації,
  • рішення про притягнення особи до одного чи декількох інших видів академічної відповідальності або рішення про відсутність підстав для скасування ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.

У разі анулювання документа про вищу освіту анулюватимуться й документи про вищу освіту щодо ступенів, отриманих на основі анульованого документа про вищу освіту.

У МОН наголошують, що вирішення питання скасування рішень про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації є надзвичайно важливим для сприяння закріпленню культури академічної доброчесності у освітньому середовищі і суспільстві в цілому. Громадське обговорення проекту документа триватиме до 14 серпня.

«Погляд» повідомляв нещодавно, що абітурієнтам із ОРДЛО дозволили вступати у вузи без ЗНО. До того ж всі охочі з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей навчатимуться в українських ЗВО безкоштовно.