Новини
Автоновини
Київ
Політика

Коли добудують окружну навколо Києва і чому будівництво подорожчало втричі (ВІДЕО)


Велику окружну дорогу в Києві запроєктували ще 1960-х роках. Але будівництво досі не завершилось, а продовжується в рамках проєкту "Велике будівництво". Що відбувається і чому будівництво подорожчало втричі?

Аналітики Економічної Правди дослідили про проблемні зони інфрастуктури Великої окружної дороги навколо Києва, до чого тут протистояння між мером Києва та Офісом президента, та чому відбулося значне здорожчення будівництва.

Проблеми в інфрастуктурі

Київська Оркружна є новим інфраструктурним об'єктом та запланована ще в 1966 році. За генеральним планом планувалось збудувати двокілометрову ділянку дороги на півночі міста у формі кола. Проте цього так і не відбулось.

 
Генеральний план Києва, 2000 рік (макет)

Задля того аби коло Окружної замкнулось, необхідно побудувати два мости через Дніпро та дорожню "дугу" на лівобережжі за межами житлових районів. Але для української реальності на це піде не один рік.

Чому ці 2 кілометри так важливі?

Будівництво Великої Кільцевої на Мінському масиві від вулиці Сім'ї Кульженків до вулиці Богатирської – необхідний крок для того, аби замкнути коло.

 

Навіщо окружна дорога жителям Києва? Окружні дороги необхідні в містах для об’їзду транзитного транспорту. За словами мера Віталія Кличка транзитний траспорт в столиці скаладає понад 40%, тому ця пробламе є давно назрілою для міста. Інший спосіб перетнути річку Дніпро — Канів та Черкаси.

Будування Кільцевої дороги від Сім'ї Кульженків до Богатирської почалося в 2013 році. Отримавши тоді фінансування на 15 млн грн, роботи майже одразу зупинились.

У 2016 році провели новий тендер. А вже через рік роботи відновилися. Крім самої дороги, генпідрядник також будує нову розв'язку на перетині з вулицею Богатирською та шляхопровід над залізничним полотном. Хоча ці додаткові кілометри дороги і не розвантажать Північний та Південний мости для транзитного траспорту, проте дадуть водіям відчути зміни.

Будівництва шляхово-транспортних споруд, пуск автомобільного руху новою ділянкою розвантажить площу Тараса Шевченка та прилеглі вулиці від транзитного транспорту. Вантажівки, що їдуть з Північного мосту в Гостомельському або Житомирському напрямках, зможуть заїхати на Кільцеву через вулицю Богатирську – широку магістраль безперервного руху, – оминаючи житлові масиви Мінський та Пріорку.

Також відкриття нового шматка Кільцевої зменшить інтенсивність руху на так званій "Малій Окружній" дорозі на ділянці від Деміївської площі до проспекту Степана Бандери. Паралельно міська влада розпочала роботи над продовженням Великої Кільцевої далі – в напрямку Оболонського проспекту.

Таким чином зниження кількості автомобілів в межах міста позитивно позначиться на екології.

Поле битви між мером міста та Офісом президента

Для Володимира Кличка пріоритетність в Кільцевої серед інших інфраструктурних будівництв визначається його політичним противостоянням з Офісом президента.

Представники Офісу президента, "Укравтодор" та народні депутати від "Слуги народу" презентували проєкт будівництва Київської обхідної дороги в серпні 2020 року.

Чому будівництво окружної дороги в Києві подорожчало втричі та коли її  добудують | Економічна правда
Довжина дороги становитиме 150 км, а на будівництво планують витратити 85 млрд гривень.

За словами Кирила Тимошенка заступника голови Офісу президента, будівництво ділянки між Варшавською та Львівською трасами розпочнуть в цьому році.

Космічне подорожчання

Переможцем тендеру на будівництво ділянки Великої Кільцевої, протяжністю у 2 км, стала компанія "Еко-Буд-Трейд". Компанія пообіцяла побудувати відрізок Кільцевої за 325,91 млн гривень. У лютому 2020 року вартість робіт зросла більш ніж утричі – до 1,126 млрд гривень.

"Збільшення кошторисної вартості пов'язане із значним зростанням цін на матеріально-технічні та трудові ресурси, змінами вимог державних будівельних норм, змінами діючих нормативів щодо визначення рівня прибутку і адміністративних витрат та виникненням додаткових обсягів робіт" - повідомляє дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд.

Перелік додаткових обсягів робіт прописано у додатку до договору на сторінці тендеру в Prozorro. До початку будівництва дороги на її місці існувало стихійне звалище сміття, указав замовник будівництва. В експертизі повідомляється що обсяг будівельного сміття і побутових відходів в структурі ґрунтів становив до 75%.

Тож генеральний проєктувальник "Інститут "Київдормістпроект" включив до переліку робіт заміну слабких та заторфованих ґрунтів на пісок, в результаті чого кошторисна вартість об'єкта збільшилась на 800 млн гривень.

Чому будівництво окружної дороги в Києві подорожчало втричі та коли її  добудують | Економічна правда
Станом на серпень 2021 року будівництво об'єкта було профінансовано на 667,9 млн гривень.

Для кого кільцева стане позитивною новиною, а кому вона додасть проблем?

Вздовж існуючої ділянки Великої Кільцевої між Мінським проспектом та вулицею Сім'ї Кульженків побудований великий ЖК "Міністерський".

Після запуску Кільцевої кількість транзитного транспорту зросте, внаслідок чого рівень вихлопних газів та шумового забруднення суттєво підвищиться. Це жителям "Міністерського" додасть проблем.

Єдиним виходом із ситуації стало будівництво бетонного шумозахисного екрану висотою 6 метрів. Такі екрани ефективно захищають населені пункти вздовж міжміських автострад від шуму автомобілів.

 
Стіна яка захищеє жителів ЖК "Міністерського" від шуму Окружної

Проте для мешканців майбутнього ЖК на місці теплиць агрокомбінату "Пуща-Водиця", розташованих поруч з Кільцевою це стане чудовою новиною.

По вулиці Кондратюка, Михайла Майорова і західної сторони лісу в Оболонському районі міста Києва планують збудувати 19 будинків висотою до 26 поверхів. На цій території з'явиться 6 тис. квартир.

Наявність нової траси стане маркетинговим кроком в підтримку транспортної інфраструктури для комплексу, побудованого на межі Києва.

Також ми вже повідомляли про будівництво в місті Українка Київської області побудують новий міст через річку Дніпро. Протяжність моста сягатиме 5 км. Проект коштуватиме 83 млн.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.