Новини
Україна
Новини Київської області
Екологія

Кінський каштан вимирає: тривожні дані науковців


Усім відомий кінський каштан, який є одним із квітучих символів столиці України, опинився під загрозою зникнення, а ще 400 інших європейських видів рослин. Такі дані озвучує Українська природоохоронна група.

У повідомленні зазначається, що кінський каштан Міжнародний союз охорони природи додав до списку рослин, які опинилися під загрозою зникнення. Загалом у зоні ризику опинилися 42% різноманітних видів європейських дерев.

Кінський каштан вимирає: тривожні дані науковців

Голова Червоного списку МСОП Крейг Хілтон-Тейлор назвав ситуацію дуже тривожною, адже дерева – це основа життя на Землі, а європейські дерева в усьому своєму різноманітті є джерелом їжі та притулку для багатьох видів тварин і птахів.

Проаналізувавши стан 454 видів європейських дерев, вчені зробили висновок, що серед рослин-ендеміків під загрозою перебувають 58% видів.

Особливу увагу науковців привернув кінський каштан, популяція якого стрімко скорочується всією Європою. Також неухильно скорочується популяція майже 200 різновидів горобини.

Головними ворогами дерев є шкідники, хвороби, конкуренція з боку чужорідних рослин, зникнення лісів, а також неконтрольована вирубка лісів, зміни в сфері користування землею та лісові пожежі.
Щоб зберегти цінні українські ліси, Українська природоохоронна група робить усе можливе, та без підтримки усіх небайдужих це непроста справа. Долучитися та зробити внесок у збереження українських дерев можна за посиланням.