Новини Київської області
Київщина-суспільство

Кінопоказ відеоісторій про волонтерські ініціативи на Київщині (ВІДЕО)

До Бучанського кінотеатру в ТРЦ "Avenir Plaza" сходяться люди, які займаються волонтерською діяльністю. Серед них студенти та представники різних осередків на Київщині. Для них медіа "Погляд" підготував кінопоказ відео історій на великому екрані.

Майже годину присутні дивилися історії про діяльність один одного.

Після кінопоказу глядачі познайомилися із медіакомандою "Погляд", яка брала активну участь у процесі формування сюжетів.

В свою чергу присутні також, мали можливість розповісти про себе та поділитися складнощами волонтерства.

Руслан Жлуктенко, член БФ "Сильні серцем" м. Боярка, ветеран, розповів, що:

"В перший день вивіз родину на Львівщину. Там вони оселились. Я ввечері вже пішов в військомат. Дивились на мене, звичайно, в тому регіоні з великим здивуванням, чому я начебто і втік, і начебто повертаюсь на регіон".

А Алевтина Кузнецова - голова ГО "Берегині з Ірпеня" зазначила, що:

"Є моменти, які я б хотіла перейняти інших волонтерів. Ми працюємо два роки. З 11 червня 2022 починали, звісно, як і всі, з якихось шматочків тканини".

Світлана Авдіюк, заступник директора з виховної роботи ІФКЕП, розповіла

"Ми зі свого боку теж постійно займаємося волонтерською роботою, працюємо на різних напрямках. Наші студенти, вони займаються роботою, їздять в притулки для тварин, прибирають, возять корми. Ми надавали допомогу людям похилого віку".

Серед гостей – керівник медіа The Butcher City та журналіст Олександр Остапа. Він на початку повномасштабного вторгнення вирішив стати волонтером. Разом з іншими благодійниками створив волонтерські центри на Київщині та розробляв маршрути, які допомагали людям виїхати з небезпечної бучі. Інтерв'ю з ним вже є на подкаст-платформі.

"Нещодавно перейшов у військову повністю волонтерку, до цього займався гумунітарною волонтеркою. Возив дуже багато всього і, як медійник допомагав, підсвічував волонтерські ініціативи "Бучі".

І оце якраз друга подяка — це "Погляду" за те, що роблять все можливе, щоб доносити людям, що волонтерів, на жаль, принаймні в мене, навколо мене, більше не стає".

Завітав на кінопоказ волонтерських ініціатив власник компанії "Бест" Олексій Зіневич.

Він не тільки слідкує за роботою інтернету та зв'язку на Київщині, але постійно допомагає військовим.

"Я особисто для себе ставлю певні, скажімо так, задачі по допомозі. От, як приклад, ми передаємо 10 автомобілів у цьому році, допомагаємо кожний місяць, коли закінчується, ми підбиваємо, скільки ми можемо допомогти і надаємо допомогу. І для мене це не абстрактна допомога, вона конкретна, тому що я допомагаю підрозділам в цьому місяці, в наступному. Потім вони звертаються, вони вже знають, що вони отримують цю допомогу".

Зголосився виступити Андрій Вдовиченко, член Ради директорів Української асоціації медіабізнесу. А ще ментор медіа "Погляд" в грантовому проєкті підтриманого Media Development Foundation, в рамках якого були виготовлені сюжети про волонтерські осередки Київської області. Він розповів, що наразі українські медіа перебувають у важкому стані, і без підтримки вони не зможуть працювати далі.

"Я вважаю, що такого роду продукти це є яскравим підтвердженням того, гроші донорів, ви бачили дисклеймери, вони йдуть не просто на те, щоб створити якийсь медіапродукт, а на те, щоб зробити медіапродукти, які виводять наше суспільство на новий рівень".

На завершення події волонтери та гості мали можливість поспілкуватися та перейняти досвід один одного. Також вони поділилися своїми враженнями від кінопоказу.

"Дуже сподобалось. Це дуже важливі заходи. Я рахую, що такі заходи повинні проводитися для більш... щоб були доступні люди, може, десь в парках. Я знаю, що у нас в парку центральному є кіноекран. і можна там зробити, щоб більше людей дізнавалися, що є такі рухи волонтерські",- зазначила Галина Пейчева, учасниця ГО "Берегині з Ірпеня"

"Я думаю, що треба робити якісь відкриті такі заходи, як спільні якісь такі івенти, де ми можемо потусуватися разом за якоюсь діяльністю. Ті ж самі плетіння сіток чи ліплення вареників. Що заводно, щоб людина могла, як тут зустрітися, о, я чув про вас, а поділіться, де ви берете сітку, а де ви купуєте, розкажіть, хто ваші постачальники. Насправді така інформація дуже потрібна і вона дуже актуальна", - поділилалась Божена Пархоменко, голова БФ "Вільні люди Ірпеня".

"Ці документальні фільми треба показувати, демонструвати в школах і навчальних закладах для того, щоб наша молодь розуміла, що якщо вони не приєднаються до людей, які намагаються допомогти Збройним силам України, то Люди старшого віку, вони теж не вічні. І треба продовжувати і наслідувати цих людей. Тому ми вам дуже вдячні за цей фільм, за цей показ. І побільше б таких заходів було на теренах нашої медійного простору, ну взагалі в Україні", - прокоментувала Ірина Горбунова , дизайнерка, учасниця БФ "Сильні серцем" м. Боярка

Історії про волонтерські ініціативи вже доступні на нашому ютуб-каналі. Пишіть у коментарях, кого із активних жителів Київщини ви би хотіли побачити у наших наступних програмах.

Пропонуємо переглянути історії, які брали участь у кінопоказі:

“Томина кухня” : у Боярці волонтери готують 50 видів смаколиків для захисників

Волонтери БФ “Вільні люди Ірпеня”: 49 тисяч квадратних метрів маскувальних сіток для військових

Адаптивна білизна, подушки та маскувальні сітки: у Мощуні волонтери допомагають ЗСУ

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.