Новини
Україна
Новини Київської області
Бориспіль

Із Києва в аеропорт "Бориспіль" курсує новий дизель-потяг українського виробництва


"Укрзалізниця" запустила новий дизельний потяг, між столицею та аеропортом "Бориспіль".

Дизель-поїзд ДПКр-3 виробництва ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" має 472 пасажирських місця (170 місць для сидіння і 2 місця для інвалідів на візках) та коштував 177 млн грн.

"Поїзд побудований за новим проектом, щоб бути сучасним і комфортним, конструкційно в ньому багато нових вузлів і систем, зокрема для підвищення безпеки і надійності експлуатації. Крім того, він має більш сучасну конструкцію і враховує потреби людей з інвалідністю", - підкреслили в "Укрзалізниці".

Глава "Укрзалізниці" Євген Кравцов зазначив, що через велику популярність експресу було прийнято рішення запустити трисекційний поїзд.

Фото: uz.gov.ua/press_center

Регіональний дизель-поїзд ДПКр-3 – другий вітчизняний дизель-поїзд, створений на КВБЗ. Він має три вагони. Причому два з них, що є головними, моторні, один – проміжний – безмоторний. Моторні вагони комплектуються силовими установками потужністю 588 кВт. Посилено екологічний стандарт відпрацьованих газів силової установки. Тобто зменшуються викиди шкідливих речовин, забруднення навколишнього середовища.

Всього в трьох вагонах 170 місць. У проміжному вагоні першого класу крісла розташовані за схемою 2х2. Ширина сидіння в найбільш широкій частині не менше 490-500 мм. Вони мають широкі зручні підлокітники, індивідуальні розетки з USB-роз’ємом.

У головних вагонах другого класу крісла розташовані за схемою 3х2. Ширина сидіння в найбільш широкій частині – не менше 450 мм. Між кріслами один підлокітник, індивідуальні розетки. У кожному з вагонів будуть по два багажні стелажі.

Для швидкої посадки та висадки пасажирів є 12 двостулкових автоматичних вхідних дверей – по чотири на кожен вагон. Є спеціальний висувний пандус для посадки-висадки пасажирів із особливими потребами у візках.

Для експлуатації у холодну пору року призначені рідинні обігрівачі, яких усього шість – по два на кожен вагон. Це дозволяє забезпечити надійну роботу системи опалення і скоротити час на попередній підігрів салону та силових установок перед запуском у зимовий період. Передбачено і електропідігрів салону при непрацюючих силових установках і опаленні. За рахунок застосування спеціальних електричних нагрівачів здійснюється функціонування системи опалення салону від мережі 380В без вмикання силових установок і обігрівачів. Це забезпечить економію дизельного пального і попередній підігрів салону перед подачею на посадку в холодні дні.