Історики – про окупацію України під час Другої світової
На Вишгородщині відбудеться науково-практична конференція, присвячена 75-й річниці вигнання нацистів з України.
У Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році», що розташований у селі Нові Петрівці Вишгородського району, 24 жовтня відбудеться науково-практична конференція, присвячена 75-й річниці вигнання нацистів з України. «Для подальшого розвитку сучасної історичної воєнної науки важливим є узагальнення досвіду Другої світової війни, особливо сьогодні, коли українці виборюють цілісність та незалежність своєї держави на сході країни. На конференцію запрошено видатних істориків, музейних працівників, краєзнавців, практиків з національно-патріотичного виховання», зауважують у музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році».
Дата конференції: 24 жовтня
Початок: 11.00
Локація: Вишгородський район, с. Нові Петрівці, вул. Ватутіна, 67, Національний музей -заповідник «Битва за Київ у 1943 році»
З 1418 днів війни на теренах Радянського Союзу 1225 діб нацистський чобіт топтав землю України, 778 днів перебувала у гітлерівському ярмі столиця України – Київ. Наш народ не скорився ворогу. За роки війни загинуло понад 8.5 млн мешканців України, з яких 4,5 млн. – мирне населення. Величезними були і матеріальні втрати. Україна постраждала більше ніж всі країни Європи.
Також у межах конференції запланована презентація тематичної виставки, присвяченої 75-й річниці вигнання нацистів з українських земель. У музеї-заповіднику делатізували, що на виставці буде представлено зброю, особисті речі, письмові та документальні експонати відповідного періоду як солдатів Червоної Армії, так і Вермахту.
«Окрема вітрина присвячена діяльності визвольного руху загонів УПА, які також боролися за визволення України. Родзинкою виставки є витвори живопису і графіки з фондів музею, йдеться у повідомленні. – За доброю традицію тематичних виставок у нашому музеї створено дві зони селфі – це інсталяції – «Боєць УПА» та «Капітан РСЧА пише листа дружині свого загиблого солдата». Також відбудеться презентація виставки поштових марок та конвертів відомого Київського філателіста Олександра Володимировича Канівця та презентація двох ретророманів видавництва Фоліо від професійного історика, кандидата політичних наук – Галини Горицької про події в радянському Києві і не тільки».