11.09.2018
Ігор Швець 0
11 вересня відбулося засідання виконавчого комітету Iрпiнської міської ради. З нагальних питань — розцінки за платні освітні та медичні послуги, зростання вартості проїзду в маршрутках, демонтаж гаражів, на які нема відповідних документів.
Члени виконкому погодили ТОВ “Ірпінське АТП 13250” підвищення вартості проїзду для пасажирів із 6 до 7 грн. Попереднє зростання ціни було у березні.
Тоді керівник підприємства Олександр Лабунський мотивував це зростанням вартості пального, запчастин, рівня мінімальної зарплати тощо. Мовляв, товариство хотіло придбати 8 нових автобусів, але з чинними розцінками на перевезення у банку виникли сумніви з кредитуванням.
Цього разу Лабунський теж говорив про пальне. А перший заступник міського голови Олександр Маркушин додав, що автопідприємство хотіло збільшити вартість перевезень школярів із 1 до 3 грн. Влада домовилася залишити для дітей стару ціну, а для дорослих — вона зросла.
На жаль, в Ірпені нема комунального транспорту, тому пасажирів віддали на поталу автомонополісту. В березні АТП планувало закупити нові автобуси, вартість одного сягала майже 700 тис. грн.
Враховуючи бюджетне марнотратство ірпінських можновладців на облаштування парків, скверів, реконструкцію площ тощо, яка вилилася у сотні мільйонів гривень, у міста був би потужний парк маршруток.
Як підтвердження цьому — ухвалення нових кошторисів фактично на декоративне оздоблення парку “Перемога”: 1,337 млн грн — капремонт вхідної групи з вул. Університетської; 1,089 млн грн — вхідної групи з вул. Ярославської; 1,119 млн грн — будівництво альтанок.
Окрім цього, кошти пішли на капремонт приміщень 1-2 поверхів із заміною вікон у школі №2 — 1,059 млн грн, покриття дороги з облаштуванням переходу по вул. Ново-Оскольській — 141 тис. грн, тротуарів по вул. Северинівській (від №105-б до вул. 9 лінія) — майже 249 тис. грн, будівництво футбольного майданчика із синтетичним покриттям (вул. Ветеранів Афганістану) — 1,574 млн грн, зливової каналізації: по вул. Українській (від Чехова до Матросова) — 1,151 млн грн, по Матросова — 856 тис. грн.
Ірпінська влада вирішила демонтувати деякі з гаражів, які встановлені без належно оформленої документації. Перші два стосуються тих, що знаходяться поблизу наземного залізничного переходу, який будують (вул. Підгірна, Стельмаха).
Оскільки гаражі заважатимуть при переході залізниці, то вирішили домовитися з їх власниками. За словами начальника КП “Контроль благоустрою міста” Євгенії Алєксєєвої, вони дали згоду на перенесення конструкцій до гаражного кооперативу.
Ще одне “гаражне” питання озвучив начальник відділу містобудування та архітектури Михайло Сапон — демонтаж капітальної будівлі на землях комунальної власності.
Вона знаходиться у гаражному кооперативі по вул. Северинівській. Ведеться будівництво двох зблокованих гаражів. Проте, як зазначив доповідач, відповідну документацію не оформлено.
Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю надала припис на усунення виявлених правопорушень, але особи, які споруджують, відмовилися. Влада прийняла рішення про демонтаж.
Наближаються вибори. Влада визначилася з місцями для політичної агітації: привокзальна площа, вул. Антонова, у районі паспортного столу, паркувальної зони по вул. Мечникова, Котляревського.
На засіданні ухвалили питання про уповноваження КП “Контроль благоустрою міста” та муніципальної варти щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, що стосуються правил паркування.
Ще цікаві питання — платні медичні послуги, пов’язані з терапевтичною, хірургічною, ортопедичною, дитячою стоматологією, які надаються комунальним некомерційним підприємством “Ірпінська стоматологія”, а також з оплатою за проходження інтернатури у місцевих медичних закладах — 2550 грн.
Визначено й розміри місячної батьківської плати за платні освітні послуги — як для дошкільнят, так і школярів. Враховані побажання батьків, коригування з минулорічними розцінками.
Головуюча на засідання в.о. міського голови Анастасія Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) запевнила: “Ціни — нижчі за ринкові, робота вчителів не може не оплачуватися”.
Звичайно, комерційні рейки — це добра підмога для педагога. Особливо враховуючи те, що зростає кількість дітей, разом з тим — розширюється освітянський склад. Проте розплачуватися доведеться батькам.