Новини
Україна
Культура
За кордоном

Європейці підтримали заклик української кіноспільноти захистити Довженко-Центр

Українські діячі та діячки культури висловили свою категоричну незгоду зі знищенням культурного центру, музею кіно та найбільшого кіноархіву України – Довженко-Центру.

Європейці підтримали заклик української кіноспільноти захистити Довженко-Центр - зображення

Європейський кінопортал Cineuropa опубліковав відеозвернення українських культурних діячів та підтримав заклик захистити Довженко-Центр. Як повідомили "Погляду" в пресслужбі Гільдії режисерів України та Довженко-Центру, таким чином міжнародна кіноспільнота висловила довіру до репутації Довженко-Центру, який робить вагомий внесок в культурну дипломатію, особливо під час війни.

"Державне агентство України з питань кіно систематично руйнує українську кіноіндустрію та кіноінфраструктуру, здійснює атаки на незалежних кіномитців і підриває демократичні основи діяльності державних установ та інституцій. Саме зараз керівництво Держкіно на чолі з Мариною Кудерчук під прикриттям так званої реорганізації намагається знищити одну з найвагоміших культурних інституцій України – Довженко-Центр", –

пресслужба Гільдії режисерів України та Довженко-Центру

Ініціювала зйомку відеозвернення Гільдія режисерів України. Захистити "Довженко-Центр" закликали режисерка Ірина Цілик ("Земля блакитна, ніби апельсин"), продюсер Arthouse Traffic Денис Іванов, режисери Дмитро Сухолиткий-Собчук ("Памфір"), Антоніо Лукіч ("Мої думки тихі", "Люксембург, Люксембург"), Валентин Васянович ("Атлантида", "Рівень чорного", "Відблиск") і засновниця Takflix Надія Парфан.

Нагадаємо, наприкінці листопада в Києві відбулося підготовче судове засідання щодо скасування реорганізації "Довженко-Центру".

Як повідомлялося, на початку листопада новопризначену очільницю “Довженко-Центру” не пустили на роботу. Мова йде про Юлію Каждан, яку минулого тижня ДержКіно призначило на посаду тимчасово виконуючої обов'язки гендиректора державного кіноархіву.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.