Новини
Україна
Культура
Київ

У Києві відбулося підготовче судове засідання щодо скасування реорганізації "Довженко-Центру"

Наступне судове засідання призначено на 20 грудня.

У Києві відбулося підготовче судове засідання щодо скасування реорганізації
Фото: Ліза Акулова

29 листопада відбулося перше підготовче засідання по справі щодо скасування Наказу № 100 Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру. Про це "Погляду" повідомила пресслужба Гільдії режисерів України та Довженко-Центру.

"На цій стадії відбуваються зазвичай тільки процесуальні дії. І ми від імені Олени Гончарук подали заяву про залучення її до справи як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача. Такий крок умотивований тим, що в разі відмови в позові й залишення рішення про реорганізацію без змін, права Олени Гончарук щодо укладення з нею контракту, як з переможницею конкурсу, будуть порушені. Оскільки ми повністю підтримуємо позов, адже саме пані Олена в інтересах Довженко-Центру подала його, як керівник, то вважаємо, що наша участь може лише підсилити позицію Довженко-Центру", –

представниця Олени Гончарук й адвокатка Axon Partners Надія Денисюк

Зазначається, що на слуханні були присутні члени команди Довженко-Центру, ЗМІ, вільні слухачі. Натомість Андрія Алферова, призначеного владою тимчасово виконуючим обов’язки очільника Довженко-Центру, на засіданні не було.

Представник Держкіно мав зауваження щодо залучення Олени Гончарук та взяв час на вивчення цього питання. Враховуючи це, суддя перенесла засідання на 20 грудня.

Під час засідання під будівлею суду зібралися представники спільноти й виступили проти нелегітимних дій Держкіно. Також провели акцію підтримки "Довженко-Центру" й конкурс плакатів. Учасники акції зробила різні плакати із потретами Олександра Довженка та інших видатних кінодіячів, від імені яких звучить заклик зупинити злочинні дії.

Також частина учасників одягла "маски" з обличчям Олександра Довженка, щоби символічно зазначити його підтримку.

У Києві відбулося підготовче судове засідання щодо скасування реорганізації
У Києві відбулося підготовче судове засідання щодо скасування реорганізації
У Києві відбулося підготовче судове засідання щодо скасування реорганізації
Фото: Ліза Акулова

Які вимоги висуває українська кіноспільнота?

  1. Відправити у відставку керівництво Держкіно – голову та її заступників, недоброчесні та незаконні дії яких призвели до поглиблення кризи в українському кінематографі.

  2. Скасувати Наказ Держкіно №100 про «реорганізацію» Довженко-Центру, що ставить під загрозу діяльність Довженко-Центру як унікальної культурної установи.

  3. Призначити на посаду генеральної директорки Довженко-Центру Олену Гончарук, яка законно перемогла у конкурсі, результати якого ніхто не відміняв. 

  4. Надати Довженко-Центру статус Національного фонду фільмів.

  5. Зібрати погоджувальний круглий стіл з представниками влади і українських кіноорганізацій з персональним членством щодо призначення компетентного і доброчесного керівництва Держкіно.

Нагадаємо, на початку листопада новопризначену очільницю “Довженко-Центру” не пустили на роботу. Мова йде про Юлію Каждан, яку минулого тижня ДержКіно призначило на посаду тимчасово виконуючої обов'язки гендиректора державного кіноархіву.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.