Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Хворих на COVID-19 в Україні стає менше

09.02.2021 Надiя Проценко 0

Про спадання рівня захворюваності українців на COVID-19 на 6% (за показником нових захворювань) говорить статистика.

фото - freepik.com

На брифінгу 9 лютого міністр охорони здоров’я України Максим Степанов озвучив головні цифри, які свідчать про меншу кількість хворих сьогодні у порівнянні з попередніми тижнями й місяцями.

Так, наприклад, упродовж першого тижня грудня у лікарнях перебували з підтвердженим діагнозом COVID-19 близько 28 тис пацієнтів. Це люди, які потребували постійної медичної допомоги. Таких хворих на минулому тижні було 17 911.

Якщо порівнювати нинішню статистику з показниками першого тижня грудня, то на початку грудня нових хворих за тиждень було 89 тис, тоді як позаминулого тижня – 27 157, а за минулий тиждень – 25 500 випадків захворювання на COVID-19.

Загалом за весь час пандемії в Україні:

  • зафіксовано 1 249 646 осіб випадків,
  • випадків одужання – 1 084 608,
  • пішов з життя 23 771 пацієнт,
  • проведено ПЛР-тестувань – 6 419 781.

Про тести

«На минулому тижні було зроблено 144 248 тестувань методом ПЛР. Це майже така ж кількість, яка була зроблена за позаминулий тиждень (145 812). Водночас у нас зрростає кількість тестувань експрес-тестами на антиген. Було зроблено 52 222 дослідження. Це майже на 20 тисяч більше, ніж було позаминулого тижня (34 684)», - підкреслив міністр.

Міністр додав, що МОЗ нещодавно закупило 6 млн експрес-тестів із розрахунку 1 млн тестувань на місяць. Так само зросли й потужності України щодо ПЛР-тестувань: їх країна в змозі робити 75 тисяч на добу, однак робиться наразі набагато менше. Зокрема, за минулу добу було здійснено 30 901 тестування (методом ПЛР – 17 658, методом ІФА – 13 243).

фото - freepik.com

Смертність

Максим Степанов також зазначив, що згідно з міжнародною статистикою перебігу пандемії Україна залишається на 34 місці в Європі за рівнем смертності на 1 мільйон населення. Сьогодні в Україні втричі менша смертність, ніж у Великобританії та вдвічі менша, ніж у Франції.

фото - freepik.com

Вакцинація

Нагадуємо, що наступного тижня розпочинається вакцинація українців від коронавірусу. Етапи вакцинації викладені у «дорожній карті» вакцинації проти COVID-19 – документі, що регулює етапи вакцинації. Для цього в Україну у середині лютого надійде перша партія вакцин у розмірі 117 тис. доз від глобальної ініціативи COVAX до початку першої хвилі вакцинації, в середині лютого.

У МОЗ заявляють, що вакцина, яка реєструється в Україні, розроблена згідно з міжнародними медичними стандартами, пройшла доклінічний етап випробувань на безпечність застосування. Адже нині жодна вакцина в світі не пройшла всі стадії клінічних досліджень. Усі вони знаходяться на проміжному етапі третьої стадії.

фото - freepik.com

Нещодавно стало відомо, що Україна отримає 12 млн доз вакцин проти COVID-19, розроблені компанією AstraZeneca (Великобританія) та Оксфордським університетом, а також компанією NovaVax (США).

«Погляд» також повідомляв, що вакцинованих українців вноситимуть в електронну систему, а записатись у чергу на вакцинацію від COVID-19 може буде онлайн через майбутню онлайн-платформу, яку Кабмін представить вже в цьому місяці.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.