Новини
Україна-суспільство

Хліб за рік подорожчав - Держстат

15.10.2020 ІА Погляд

Державна служба статистики оновила дані за останній рік щодо підвищення вартості головного продукту із споживчого кошику - хліба.

Фото: pixabay.com

Загалом, згідно даних Держстату, за грудень-вересень 2020 року відбулося підвищення цін на низку споживчих продуктів. Зокрема, виросла у відсотковому відношенні у порівнянні з минулорічною вартість хліба.

Найбільший процент підвищення ціни було зафіксовано на хліб вищого сорту - на 6% (це 1 грн 35 коп.). А найменший - на житній, на 1,5% (тобто 33 коп.).

Білий хліб вищого сорту для кінцевих споживачів з 23,54 грн подорожчав до 25,36 грн/кг, а хліб першого сорту - з 20,54 до 21,07 грн/кг – це на 5,87% більше від минулорічної ціни.

Відзначимо, про те, що в Україні може подорожчати хліб, ми писали на початку жовтня. Пекарський бізнес скаржиться на значне підвищення цін на пшеницю, логістику, енергоносії, які безпосередньо впливають на собівартість хліба.

«Погляд» повідомляв, що у 2021 році може подорожчати і цукор. Також «Погляд» трохи раніше пиcав, цукрові підприємства різко підвищили відпускні ціни на солодкий продукт.

Як свідчать дані Держстату, інфляція на споживчому ринку зросла на 0,5% з вересня по серпень 2020 року. Так, нещодавно ми розповідали, що інфляція в Україні зростає, водночас мінімальну заробітну плату у 2021 році можуть підвищити до 6,5 тис. грн, як прогнозує Володимир Зеленський. Президент впевнений, що це призведе до зростання доходів працівників бюджетної сфери.