Новини
Всесвіт
Новини світу

«Хаббл», який стежить за землянами: твіт Дональда Трампа розсекретив військовий супутник США


Астрономи змогли розкрити дані про втаємничений супутник на основі лише однієї світлини.

Іран протягом кількох років намагається здійснити власну космічну програму, але поки невдало. В кінці серпня на національному космодромі імені імама Хомейні вибухнула ракета, яка повинна була вивести на орбіту супутник Nahid 1.

Президент США Дональд Трамп не залишив без уваги цю подію. Він написав у Твіттері, що Сполучені Штати не причетні до інциденту, і розмістив фотографію космодрому імені імама Хомейні. Незвичайним був той факт, що у світлини був надзвичайно високий дозвіл, якого неможливо досягти, сфотографувавши об'єкт з простого супутника на орбіті Землі.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1167493371973255170

Відомі астрономи з різних куточків світу почали аналізувати знімок, враховуючи кут зображення і передбачуваний час, і прийшли до висновку, що знімок був зроблений розвідувальним супутником USA 224. Таким чином, виявляється, що супутник може робити знімки з роздільною здатністю не менше 10 см на піксель, повідомляє national geographic.

Варто зазначити, що нові комерційні супутники фотографують з дозволом тільки в 20-30 сантиметрів, більше того, для прикладу, в США законодавством заборонено здійснювати комерційну супутникову зйомку з роздільною здатністю ближче 25 сантиметрів.

На думку експертів, в момент зйомки супутник перебував в 382 кілометрах від іранського космодрому. Таким чином, він повинен бути оснащений 2,4-метровим дзеркалом, яке можна порівняти з телескопом «Хаббл», проте замість того, щоб спостерігати за зірками, він дивиться вниз на поверхню землі і робить дуже детальні зображення.

Цікаво, що до цього інциденту про USA 224 було майже нічого невідомо, крім того, що він коштував близько двох мільярдів доларів. Проте наразі стало зрозуміло, на яке обладнання для супутника було витрачено такі кошти.

Нагадаємо, що днями європейський супутник ледь не зіткнувся в космосі з апаратом Маска.