#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Глаукома – основна причина сліпоти: в Україні сліпа людина є в кожній 10-й родині

10.03.2020 Надiя Проценко 0

Кожної весни у березні в усьому світі проводиться Всесвітній тиждень глаукоми. Цьогоріч він триватиме з 9 по 16 березня. Що варто знати кожному з нас про глаукому, щоб не втратити зір?

Патрульна поліція Київської області 2 ч. · Патрульні виявили у пасажира легковика заборонені речовини Сьогодні вночі, на 24 км автодороги Київ – Одеса охоронці порядку зупинили Audi A4. Під час спілкування з водієм легковика увагу патрульних привернув 33-річний пасажир. Він почав підозріло себе поводити, а саме: помітно нервував, метушився та намагався покинути вищевказаний транспортний засіб.

Під глаукомою розуміють хронічне захворювання очей, яке супроводжується періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску, характерною атрофією зорового нерву та звуженням полів зору. У групі ризику розвитку глаукоми особи:

• у яких близькі родичі страждали на цю недугу,
•які мали травму ока,
• хворі на цукровий діабет,
• хворі на атеросклероз, гіпертонічну хворобу,
• хворі на супутні очні захворювання: високу короткозорість, далекозорість, тромбоз вени сітківки.

Існує глобальна програма ВООЗ із боротьби зі сліпотою, де глаукома визначена як головна причина сліпоти. Професор, доктор медичних наук Сергій Риков з цього приводу зазначає: «В Україні майже 500 тисяч людей, хворих на глаукому. Тобто майже кожна 10 сім’я має сліпу людину, основною причиною якої є глаукома».

Як запобігти сліпоті?

Передусім, у віці 40 років (і потім кожні 3 роки) людина повинна виміряти внутрішньочний тиск за умови, що в родині немає діагностованої глаукоми. Якщо такі родичі є, то обстеження слід починати з 35 років і повторювати цю процедуру потрібно кожен рік. Це дуже важливо, адже людина сліпне тоді, коли підвищується внутрішньочний тиск, а це трапляється у 35-40-річному віці.

Запам’ятайте, що сліпота внаслідок глаукоми – невиліковна. На глаукому може захворіти кожний! Однак попередити втрату зору можливо. Основним методом профілактики сліпоти є своєчасна діагностика та адекватне лікування хвороби.

Частіше всього глаукома починається безсимптомно і хворі помічають погіршення зору вже в вираженій та запущеній стадіях. На самому початку захворювання пацієнти можуть скаржитись на періодичний туман, відчуття стороннього тіла в оці, погіршення зору в темряві.

Раннє виявлення глаукоми має важливе прогностичне значення, що впливає на ефективність лікування та збереження якості життя пацієнтів.