29.06.2018
Катерина Бенке 0
28 червня в Гатненській сільській раді представили результати дослідження щодо створення об’єднаної територіальної громади з селом Гатне. На думку аналітичної групи найдоцільнішим рішенням буде зробити село центром новоствореної ОТГ та об’єднатися разом з селами Крюківщина, Віта-Поштова, Чабани і Тарасівка.
3 жовтня 2017 року у Гатному була створена аналітична група для дослідження можливостей створення ОТГ з селом Гатне. Причиною цього кроку було те, що громада села Забір’я відмовилась від об’єднання з Бояркою. Крім того, Гатному вже надходили пропозиції про об’єднання разом в Вишневською ОТГ.
Серед переваг ОТГ аналітична група виділяє надання державою субвенцій — додаткових коштів на розвиток освіти, медицини та інфраструктури. Змінюється і адміністративний устрій: жителі населеного пункту можуть самі обирати спільну раду та її очільника — старосту.
В рамках дослідження провели 5 засідань. Проаналізували дані не тільки по селу Гатне, а також по навколишнім селам, з якими є імовірність створення об’єднаної громади. Аналітична група наголошує, що найбільш вдалим виходом є створення Гатненської ОТГ, до якої включаться села Чабани, Крюківщина, а також можливо Віта-Поштова та Тарасівка.
Існує можливість залишитися самостійним селом, проте група побоюється примусового об’єднання з Вишневим. “Процес децентралізації вже запущено і нам не дозволять 5, 10 років ходити і визначатись — будемо ми ОТГ чи не будемо. Є така перспектива на законодавчому рівні створити такі умови, що буде визначено недобровільний вступ, а адміністративний. І це моя думка, тому що я аналізувала вислови і Мінрегіонбуду, і інших чиновників”, - говорить представник аналітичної групи Ольга Тугай.
Наводять такі переваги Гатного, як центру ОТГ: велика площа села, зручне розташування поблизу Києва, більша кількість місць у школах та садочках, а також значне історичне минуле. Одна з представників групи, Світлана Бабіч, зазначила, що зазначені у досліджені села мають спільні проблеми: багатоповерхові забудови, забруднення навколишнього середовища, нерозвинена інфраструктура. Тож об’єднання дозволить ефективно та оперативно вирішувати задачі. Крім того, велика кількість субвенцій від держави дозволить створити сучасні пожежну частину та пункт швидкої допомоги.
Нагадаємо, нещодавно Святопетрівське відмовилось від об’єднання з Вишневською ОТГ.