#freeдюсш: боротьба за Вишгородську ДЮСШ з водних видів спорту вийшла на рівень міністерства
До підтримки цього позашкільного навчального закладу спортивного спрямування долучилась міжнародна громадська організація. А народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк оприлюднила лист Мінмолодьспорту з цього питання.
Події, що розгортаються навколо ситуації з реформуванням Вишгородської ДЮСШ з водних видів спорту, багато хто вважає нелогічними.
Нагадаємо, на сесії Вишгородської міської ради 28 січня досить бурхливо розглядалося питання «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради». Йшлося про приєднання її до іншої ДЮСШ.
Присутні на сесії представники школи, депутати міськради та громадськість намагалися відстояти школу як самостійну структуру. У залі звучали слова «дерибан бази», говорили про те, що, вочевидь, є бажаючі «віджати» дороге узбережжя для своїх інтересів.
Однак депутати 16 голосами прийняли рішення про об’єднання двох шкіл.
Але 11 лютого депутати міськради проголосували за припинення рішення про реорганізацію ДЮСШ з водних видів спорту. Однак занепокоєння у колективу школи, батьків вихованців і громадськості, а також низки депутатів міськради не зникло. І вони не просто голосують за рішення, за якими – збереження школи як окремого суб’єкта, а й активно діють.
А реєстратор хто?
Так, після сесії міськради 11 лютого депутат Вишгородської міськради Максим Кацуба повідомив, що він скерував до Офісу протидії рейдерству листа, де звернув увагу на порушення законодавства. Депутат зазначив, що реєстраційна дія щодо припинення комунальної організації ДЮСШ з водних видів спорту була вчинена державним реєстратором Вишгородської міської ради, а таких дій не може проводити держреєстратор, який перебуває у трудових відносинах, у цьому випадку – з міською радою.
«Для юриста рішення цього питання було на поверхні, але був обраний шлях піару та популізму, замість дієвих кроків!»
Максим Кацуба
Як зауважила депутат міськради Тетяна Бражнікова, станом на 16 лютого запис про припинення рішення міськради так і не був внесений у відповідний реєстр Мін’юсту.
«Нагадаю, рішення про реорганізацію ДЮСШ з водних видів спорту, з подальшим припиненням школи, як юридичної особи, було прийнято 28.01.2021 р., а вже 29.01.2021 в Реєстр юридичних осіб було внесено запис про початок процедури припинення школи. 11.02.2021 р. Рада припинила дію рішення про реорганізацію. Проте запис щодо останнього рішення і досі не внесено», -
Тетяна Бражнікова
Що може громадська організація: ексклюзивний коментар для «Погляду»
Вишгородську ДЮСШ з водних видів спорту підтримала «Міжнародна ГО «Українська асоціація вітрильного спорту класу «Лазер». Голова ГО Ольга Лук’янцева також виступила на сесії Вишгородської міськради із закликом не знищувати школу, і зазначила, що схожі ситуації відбуваються по всій Україні – у Голій Пристані на Херсонщині, Болграді на Одещині тощо. ГО намагається відновити справедливість, але це досить складно.
«Я пишу звернення, як громадянка України, до депутатів. Проводила бесіду та роз'яснення з Олексієм Момотом. Як ГО, ми торік виходили на мирний мітинг за ці усі школи України. Привертаємо увагу засобів масової інформації. Йдемо по державній вертикалі, однак отримали низку відписок. Відкрито два провадження про недбалість, бездіяльність та невідповідність дій посадових осіб. Деякі справи «за договорняками» закривають. Мене обрано Президентом вітрильної федерації, і я виконую свої обов’язки. Я пройшла п’ять кіл у різних інстанціях. На сьогодні маю 2 відповіді від міністра юстиції Малюськи - одна позитивна, одна негативна!»
Ольга Лук’янцева, ексклюзивний коментар для «Погляду»
У міністерстві сказали своє слово
Народний депутат від 96-го округу Ольга Василевська-Смаглюк на своїй Фейсбук-сторінці розповіла про офіційну позицію Мінмолодьспорту щодо ДЮСШ з водних видів спорту.
«На найближче засідання сесії Вишгородської міської ради повинно бути винесено на розгляд питання щодо скасування рішення Вишгородської міської ради від 28.01.2021 року №5/1 про реорганізацію Вишгородської дитячої вітрильної школи. Така офіційна позиція Міністерства молоді та спорту України», -
Ольга Василевська-Смаглюк
Також Ольга Василевська-Смаглюк опублікувала копію листа, якого від Мінмолодьспорту було скеровано голові Вишгородської міської ради Олексію Момоту.
«Зокрема, у листі зазначається, що Міністерство не отримувало жодного звернення щодо оптимізації закладів фізичної культури та спорту м. Вишгород. Відповідно, рішення Вишгородської міської ради від 28.01.2021 року №5/1 було прийнято з порушенням вимог Закону», - підкреслила народний депутат.
Вона зазначила, що кілька разів порушувала питання Вишгородської дитячої вітрильної школи перед міністром. І подякувала міністру Вадиму Гутцайту за те, що думку було почуто, а також за свідомі правильні переконання та пріоритети в роботі, вектор яких направлений на захист інтересів дітей, спортсменів та їхніх прав.
«Сподіваюсь, що таких же правильних пріоритетів дотримається керівництво Вишгородської міської ради», - зауважила народний депутат.
Офіційне депутатське звернення
А сьогодні, 17 лютого, Тетяна Бражнікова опублікувала публічне звернення до міського голови Вишгорода, яке попросила вважати офіційним депутатським зверненням.
Вона зауважила, що після прийняття рішення про реорганізацію ДЮСШ з водних видів спорту на сесії міськради 28 січня, до набуття чинності зазначеним рішенням, звернулась до Момота з проханням застосувати процедуру "ВЕТО", у зв'язку із грубим порушенням норм чинного законодавства та регламенту під час його прийняття.
«ВЕТО Ви не застосували. Згодом, 04.02.2021 року на засіданні Комісії з питань регламенту, законності, депутатської етики, гуманітарних питань та міжнародних відносин було прийнято рішення: розробити та подати міському голові для включення до порядку денного 6 сесії, яка відбудеться 11.02.2021 о 10.00 проект рішення про: 1. Відміну рішення Вишгородської міської ради від 28.01.2021 р. № 5/1 «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради шляхом приєднання до комунальної установи Вишгородської міської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Вишгородської міської ради»; 2. Припинення процедури реорганізації комунального закладу Вишгородської міської ради «Вишгородська міська ДЮСШ з водних видів спорту».
уривок з тексту звернення Тетяни Бражнікової
Бражнікова нагадала, що проєкт рішення подано Момоту як міському голові 5 лютого, але його не було включено до порядку денного 6-ї сесії Вишгородської міської ради.
«Сьогодні до Вас вже звертається міністр профільного міністерства про скасування рішення, яке прийнято з порушенням Закону. З огляду на зазначене, прошу Вас, ПОВТОРНО, з метою припинення порушення Закону та прав і законних інтересів ДЮСШ з водних видів спорту, його трудового колективу та учнів школи, враховуючи звернення Міністра профільного Міністерства, включити до порядку денного найближчої сесії Вишгородської міської ради проект рішення "Про відміну рішення Вишгородської міської ради від 28.01.2021 р. № 5/1 «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту...», розроблений та запропонований до розгляду Комісією з питань регламенту, законності, депутатської етики, гуманітарних питань та міжнародних відносин (далі - Комісія)», - зазначила Бражнікова у своєму зверненні.
ДОВІДКА. За 29 років своєї діяльності ДЮСШ з водних видів спорту виховала переможців, призерів та учасників п’яти Олімпіад. Зокрема, це Інна Осипенко-Радомська, Сергій Климнюк, Тетяна Семикіна (веслування на байдарках і каное), Родіон Лука, Георгій Леончук (вітрильний спорт), Євген Шаронін (веслування академічне). За ці роки відбулося 250 стартів на змаганнях міжнародного рівня. Із них у 25 здобуто золоті медалі, у 35 – срібло, у 38 – бронзові нагороди. Спортсмени постійно беруть участь в обласних та всеукраїнських змаганнях. За роки існування ДЮСШ було виховано трьох майстрів спорту України міжнародного класу, 25 майстрів спорту, 70 кандидатів у майстри спорту України. У школі працює 16 тренерів-викладачів. Серед них – 3 заслужених тренери України і 2 – заслужених працівника фізичної культури і спорту України, 3 тренери вищої категорії, 8 тренерів – І категорії, 2 тренери – ІІ категорії. У 2021 році до кандидатів в збірну команду України зараховані Вероніка Пущинська, Кирило Романенко, Володимир Святний. до резерву збірної команди України зараховані Іван Язенок, Максим Кузнєцов, Анатолій Дубницький, Ілля Пономаренко, Максим Афонін, Арсен Сіденко, Марія Пономаренко, Ганна Потапова. У 2009 році ДЮСШ з водних видів спорту присвоєна перша категорія.
Нагадаємо, як повідомляв «Погляд», 3 лютого тренери, батьки вихованців ДЮСШ з водних видів спорту та громадськість вийшли на акцію протесту, де висловили свою незгоду із рішенням сесії Вишгородської міської ради. Вони мають намір відстояти школу, яка готує спортсменів – гордість країни.
Міський голова Олексій Момот, втім, у своєму відеозверненні заявив, що ДЮСШ з водних видів спорту фактично прийнята у підпорядкування міста без жодного майна і без тренувальної бази.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.