Фото дня: NASA опублікувало унікальну світлину рентгенівських променів у Всесвіті
На створення знімка пішло майже два роки.
Унікальний за своєю красою рентгенівський знімок Всесвіту був зроблений з борту МКС за допомогою приладу NASA NICER, мета якого – вивчення процесів усередині нейтронних зірок. Повідомили у космічному агентстві.
Кожна вигнута лінія на знімку – це траєкторія, по якій прилад переключає свою увагу від одного джерела рентгенівського випромінювання до іншого. Плями і лінії меншого розміру – це частинки, що володіють високою енергією і опинилися в «пастці» датчика.
Найцікавіші великі «іскри», їх яскравість – результат тривалого спостереження NICER за ділянкою неба, де знаходяться потужні джерела рентгенівського випромінювання.
У Всесвіті величезну кількість «мертвих Сонць» – нейтронних зірок, які відрізняються крихітними розмірами і величною щільністю. Тільки уявіть, що маса нейтронної зірки діаметром 20 км може в 1,5 рази перевищувати масу Сонця.
Вчені поки не можуть визначити їх точні розміри. Деякі з них – пульсари – дуже швидко обертаються, випускаючи рентгенівські промені подібно маякам. Якщо вдасться виміряти період обертання такого пульсара, то стануть відомі і його точні координати.
Нагадаємо, у травні 16 років роботи телескопа «Хаббл» зібрали на одному фото.