Новини
Васильків
Культура
Події

Фестиваль "Булава" на Васильківщині: відродження бойової культури і мистецтв


Минулі вихідні для Васильківщини відзначилися гучним святом. 11 травня у смт Калинівка відбувся ІІ-й Всеукраїнський фестиваль бойових мистецтв «Булава». Програма фестивалю була насичена й розрахована на будь-який смак.

Спортивні вболівальники залюбки відвідали змагання з трьох видів спортивних єдиноборств: панкратіон, греплінг та український рукопаш Спас, де боролися майже 400 спортсменів із 16 міст та областей України. Вражаючим був турнір зі спортивного метання ножів та сокир. Велике захоплення учасників фестивалю викликав кінний театр та театр вогню.

Безліч цікавих локацій дозволила всім гостям фестивалю знайти заняття по душі: маленьких відвідувачів розважали аніматори, більш старших дітей привабила військова техніка, стрільба з лука, виставка зброї, а також різноманітні майстер-класи. Для дітей з особливими потребами працювала інклюзивна зона.

Для гостей фестивалю діяв фуд-корт, де частували смачним кулішем, а також алея майстрів Васильківщини. Увечері відбувся святковий концерт та показ мультфільму.

Родзинкою свята був виступ гарно вбраних у народні костюми жінок, які знайомили присутніх з мистецтвом володіння шаблею – фланкіровкою.

Під час репетиції показового виступу журналісту ІА «Погляд» вдалося поспілкуватися з керівником гурту «Червона калина», одною із засновників жіночого козацтва в Запоріжжі Оксаною Калиною. Жінка вперше приїхала на Васильківщину разом зі своїми вихованками на запрошення організаторів фестивалю. «Ми вирішили зробити спільний виступ разом із дівчатами з Маріуполя, які теж займаються фланкіровкою – давно забутим в Україні видом військової майстерності, – пояснила Оксана Калина. – Зовсім молоді дівчата, які тільки опанували мистецтво фланкіровки, будуть вперше виступати і навіть отримають за це гонорар».

Мистецтво фланкіровки поки що мало відоме в сучасній Україні. «За часів козацтва це було популярне мистецтво. Наразі воно забуте, тож ми з моїми вихованцями (і дівчатами, і хлопцями) займаємося відродженням бойової культури, знайомимо суспільство з цим давно забутим мистецтвом володіння шаблею», – зазначила Оксана Калина.


Тося Козачка з Миколаєва

На заході також була присутня інша не менш колоритна жінка – Тося Козачка з Миколаєва, яка представляє клуб «Козачка». Вона розповіла, що в їхньому клубі виключно дівчата, які опановують мистецтво фланкіровки (фланкування), володіння холодної зброї, народні танці та інші «оберегові напрямки» (вивчення козацьких, українських традицій, організація традиційних народних свят – Купала, Велесова ніч…). Клуб «Козачка» діє вже 6 років. За цей час учасники клубу побували практично в усіх куточках України. У Калинівці Тося Козачка вже вдруге на фестивалі «Булава»: «Дуже гарна місцевість, чудова організація, високий рівень фестивалю приємно вражає».

Козацькі традиції, зброя, техніка, стрільба з лука, метання сокири і ножів, кінний театр – усе це має патріотичне забарвлення. «Патріотичне виховання – це те, що ми повинні прививати нашим дітям, майбутнім поколінням, – наголосив голова Васильківської райдержадміністрації Владислав Одинець під час урочистого відкриття заходу. – Я впевнений, що нам вдасться запровадити нову традицію – кожну другу суботу травня у смт Калинівка збиратися на фестивалі бойових мистецтв «Булава»».


Голова Васильківської райдержадміністрації Владислав Одинець