#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Київщина
Технології

Facebook презентувала власну криптовалюту Libra

19.06.2019 Олена Стець 0

Компанія Facebook офіційно представила свою криптовалюту Libra, запуск якої відбудеться у першій половині 2020 року. Цифрова валюта буде автоматично інтегрована у Facebook Messenger та WhatsApp, а також з її допомогою, користувачі зможуть робити покупки в Instagram.

Facebook презентувала власну криптовалюту Libra

Зберігати криптовалюту Libra користувачі зможуть, як в офіційному гаманці Calibra, так і на сторонніх сервісах. На даний момент Facebook оголосив прийом заявок на тестування гаманця і можливостей самого токена Libra.

Оскільки цифрова валюта прив’язана до реальних активів, Facebook планує використовувати Calibra для проведення фінансових операцій користувачів в усіх своїх сервісах. При цьому купити Libra можна за допомогою додатків банківських карток та через термінали самообслуговування. Передбачається, що користувачі не будуть сплачувати комісію за використання Libra, а магазини – сплачуватимуть «дуже маленьку комісію» (її вартість поки не розголошується).

Для розвитку екосистеми Libra Facebook створив консорціум з найбільших технологічних і фінансових компаній. Уже відомо, що в нього увійдуть Mastercard, Visa, Spotify, PayPal, eBay, Uber, Vodafone, а також венчурні компанії Andreessen Horowitz і Thrive Capital. Додатково до консорціуму увійшли чотири блокчейн-компанії - Anchorage, Bison Trails, Coinbase і Xapo Holdings. Кожна компанія внесла свій вклад у розвиток цифрової валюти, який становить мінімум $ 10 млн.

Зазвичай криптовалюта створюється на основі децентралізованого блокчейну – це вважається найбільш безпечною технологією для екосистеми цифрової валюти. Проте Facebook має намір опублікувати вихідний код свого блокчейну для сторонніх розробників, які зможуть написали свої додатки до нього з можливістю використовувати Libra.