Новини
Новини світу

Естонія пропонує ЄС вкласти 4 млрд євро у закупівлю боєприпасів для України (ВІДЕО)

Наразі Росія за один день стріляє в Україну такою кількістю боєприпасів, яку Європа може виробити за місяць.

Країни Європейського союзу мають інвестувати близько 4 мільярдів євро у спільні закупівлі одного мільйона 155-мм снарядів для України. Таку пропозицію до ЄС внесла Естонія.

Естонія стверджує, що наразі Росія за один день випускає в Україні стільки ж боєприпасів, скільки Європа може виробити за місяць. Тому ЄС необхідно терміново збільшити свій оборонно-промисловий потенціал, щоб допомогти українським військовим продовжувати боротьбу.

"Ми повинні докласти надзвичайних зусиль для швидкого ухвалення рішення і реалізації ініціативи якомога швидше, вже у 2023 році - цього вимагає серйозність ситуації в Україні. Ціна будь-якої затримки дуже висока, і вона зростає з кожним днем".

Запропонований план дозволить європейській промисловості збільшити свої потужності в сім разів і виготовити протягом наступних шести місяців 1 мільйон 155-мм снарядів, про які просить Україна.

Естонія вважає, що Україна зараз використовує в середньому від 60 000 до 210 000 снарядів на місяць, але європейська оборонна промисловість здатна виробляти лише 25 000 штук за той же період. Європейські країни зокрема не поспішали запускати виробничі лінії, оскільки компанії скаржаться на відсутність контрактів.

Зазначимо, хоча російські запаси перебувають під санкційним тиском, її потужності у багато разів перевищують можливості Європи, а її промисловість може щороку виробляти 1,7 мільйона 152-мм артилерійських снарядів.

Як повідомлялося раніше, Парламент Норвегії схвалив п'ятирічну програму підтримки України. На неї виділять 75 млрд норвезьких крон, що становить майже 7 млрд євро.

Більш того, Європарламент схвалив резолюцію до першої річниці з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну та закликав ЄС надати Україні літаки і все необхідне для перемоги.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.