Новини
Екологія
Новини світу

Епоха дешевих авіаквитків добігає кінця: квитків по 10 євро в 2020 році вже не буде


Все більше країн ЄС вводить «кліматичні податки», через що ціни на квитки неминуче зростуть.

У всіх економічно розвинених країнах в тій чи іншій формі існують екологічні податки. Вперше необхідність їх застосування на офіційному рівні було підтверджено в 1-й Програмі дій Європейського союзу по охороні навколишнього середовища в 1973 році. Концепція була заснована на ідеї «забруднювач платить».

Основна мета екологічних платежів не поповнення державного бюджету, а стимулювання платника до позитивного з точки зору охорони навколишнього середовища поведінки. Людям почали розповідати про вуглецевий слід і, зокрема, вплив авіаперевезень на зміну клімату.

У 2018 році влада Швеції ввела екологічний податок на авіаквитки. Сума становить 60 крон (5,5 євро) за поїздку всередині Швеції і ЄС. Польоти на більш далекі відстані в залежності від протяжності можуть бути від 250 крон (23 євро) до 400 крон (37 євро). Про бажання працювати в цьому напрямку заявила і Німеччина: тут екологічний податок на авіаквитки почне діяти з квітня 2020 року.

Сукупний збір на авіапереліт за внутрішніми і європейськими напрямками (відстань до 2500 кілометрів) виросте відразу на 75%: з кожного авіаквитка будуть утримувати замість 7,50 євро податку вже 13,03 євро. Політ з Німеччини на середньомагістральні відстані (до 6000 км) подорожчає на 33,01 євро (23,43 євро в даний час), за далекомагістральними напрямками – 59,43 євро замість 42,18 євро.

У свою чергу, дохід, отриманий від нового податку на авіаперевезення (близько 740 млн євро в рік) профінансує зниження ПДВ на залізничні квитки: з 19 до 7%. Завдяки цьому квитки на поїзда в Німеччині подешевшають приблизно на 10%.

Звичайно, це вдарить по роботі лоукостерів, оскільки вони втратять свою головну перевагу – низькі тарифи.

«Авіаквитків по 10 євро в 2020 році вже не буде. Авіакомпаніям заборонено продавати квитки за цінами, нижчими від суми застосовуваних податків, зборів і націнок», – кажуть експерти.

У Німеччині працює безліч бюджетних авіакомпаній. Крім того, аеропорт Франкфурта – четвертий за величиною в Європі, тобто країна охоплює значний сегмент європейських авіаперевезень. Ідею «податку на клімат» також підтримує Франція, чий аеропорт Шарль де Голль (Париж) – на третьому місці серед найбільших в Європі.

Про можливість введення податку на авіаквитки Франція заявила цього літа; реалізувати цей план планується в 2020 році. Залежно від типу квитка і класу обслуговування, сума збору становитиме від 1,50 до 18 євро. Податок буде поширюватися на всі рейси, що вилітають з країни.

Нарешті, з 2021 року подібний податок буде введений в Нідерландах. Тут квиток на кожен рейс з країни подорожчає на 7 євро.

Джерело: National Geographic