#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Чорнобиль
Довкілля

Дрони та роботи допоможуть вивчати флору та фауну Чорнобиля

14.09.2020 Бобрик Юлія 0

Роботизовану техніку планують використовувати на території заповідника, особливо в місцях з підвищеним радіаційним фоном, де небезпечно перебувати людині.

Фото: Facebook/Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Про це повідомили на Facebook-сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Науково-дослідна установа уклала угоду про співпрацю з українською інноваційною науково-виробничою компанією A.Drones, яка розробляє безпілотні літальні апарати, безпілотні наземні системи, а також роботів, що працюють у воді та під водою.

У заповіднику вважають, що літаючі дрони та наземні роботи допоможуть вченим краще виконувати свої обов'язки по вивченню флори та фауни, моніторингу екосистем, боротьби з пожежами та браконьєрами у заповіднику. Зокрема, за допомогою роботизованої техніки вчені зможуть дістатися до місць з підвищеним радіаційним фоном. Виконувати таку роботу тепер можна буде дистанційно, більше того вона може бути в значній мірі автоматизованою.

Фото: Facebook/Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Випробування роботизованих систем на території Чорнобильського заповідника планують провести найближчим часом.

Як повідомляв «Погляд», минулоріч у Чорнобилі працювали дрони з Британії. А в цьому році у заповіднику тестували вітчизняний безпілотник для моніторингу пожеж та радіації.