Новини
Україна
Здоров'я

До контакт-центру із протидії COVID-19 звернулось 80 тисяч українців


Трохи більше місяця функціонує національний контакт-центр із протидії поширенню хвороби COVID-19. За цей час він показав ефективність у боротьбі з коронавірусною хворобою. Тож МОЗ подало на розгляд до Кабінету Міністрів України проєкт Концепції електронної охорони здоров’я.

фото - freepik.com

Про це розповів у ході брифінгу 9 грудня заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Ярослав Кучер.

Зокрема, за його словами, до контакт-центру із протидії COVID-19 за місяць  звернулось 80 тисяч людей: 17 633 дзвінки були повністю опрацьовані автоматичними системами, 62 344 – направлені на операторів. «Погляд» також інформував про розширення можливостей контакт-центру для протидії COVID-19.

З чим звертались?

Найпопулярнішими були питання діагностики коронавірусної хвороби (40,34%), амбулаторного лікування (9,65%), безкоштовних та платних тестувань (8,79%), порядку проходження самоізоляції (4,81%), підписання декларацій із сімейними лікарями (6,60%).

Найактивніше звертались до контакт-центру жителі Вінницької, Івано-Франківської, Хмельницької, Волинської, Полтавської, Луганської, Львівської, Житомирської, Херсонської та Запорізької областей.

Найменше телефонували мешканці з м. Київ, а також Закарпатської, Донецької, Сумської та Київської областей.

фото - freepik.com

Також у МОЗ повідомили, через контакт-центр відбулось 700 викликів мобільних бригад до пацієнтів.

Водночас додається, що оператори контакт-центру не є лікарями, тому не приймають рішень щодо доцільності виїзду мобільних бригад. Фахові рішення приймаються самими мобільними бригадами за поданням представників контакт-центру.

Нагадуємо, дзвінки до контакт-центру МОЗ 0-800-60-20-19 є безкоштовними для громадян та опрацьовуються цілодобово.

Можливо, вас також зацікавить, що «пандемію» названо словом року.

Дізнайтесь, чомув Україні планують розширити коло осіб для тестувань на COVID-19.