До кінця століття на Землі може зникнути 558 видів ссавців
Вчені з Університету в Гетеборзі, Зоологічного товариства Лондона і швейцарського Університету Фрібур оцінили масштаб вимирання ссавців від плейстоценовой епохи до наших днів і дали прогноз щодо майбутнього вимирання тварин, яке відбувається з вини людини.
Про це дослідження, яке було опубліковано в авторитетному виданні Science Advance, пише Science Alert.
За оцінками вчених, до кінця ХХІ століття з лиця Землі може зникнути 558 видів ссавців, після чого швидкість вимирання тварин може стати в 30 000 разів швидше, ніж на початку пізнього плейстоцену.
Сучасне різноманітність ссавців налічує близько 5700 видів.
Щоб оцінити справжню серйозність нинішніх темпів вимирання, автори роботи зіставили сучасні темпи з природними, «до людськими» темпами вимирання.
За даними дослідників, як мінімум 351 вид вимер з початку пізнього плейстоцену (близько 126 тисяч років тому). З них про вимирання 80 видів відомо з історичних звітів з 1500 року нашої ери, тоді як інші відомі тільки по викопним або зооархеологічним даними.
Таким чином, вчені прийшли до висновку, що середня швидкість зникнення видів становить 0,249 вимирань за 1 мільйон років.
А отже сьогодні темпи зникнення видів приблизно в 1700 разів вищі, ніж вони були на початку пізнього плейстоцену. Більше того у сучасний період 96% вимирань тварин пов'язані саме з діяльністю людини, а не зі зміною клімату. А отже людина є більшою загрозою для існування видів, ніж величезні екологічні потрясіння тисячі років тому.
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що звичайний хом’як потрапив в список вимираючих видів тварин.