До Чорнобиля на катері: про збільшення туристичного потенціалу зони відчуження
Уряд окреслив план робіт по збільшенню туристичного потенціалу Чорнобильської зони. Таким чином Кабмін відреагував на указ Володимира Зеленського, яким з 10 липня чиновників зобов'язано перетворити місто-привид Прип'ять в туристичний центр з відповідною інфраструктурою.
І хоча особливою деталізацією розроблений виконавцями документ не відрізняється, в ньому перераховано перелік відповідальних за роботи відомств, терміни, а також приблизний вектор бурхливої туристичної діяльності, повідомляє UBR.
Головними виконавцями Кабмін призначив Мінприроди, Мінекономрозвитку, МВС, Держатомрегулювання, Держагентство з управління зоною відчуження (ГАЗУ), а також, за погодженням, Службу безпеки. Представникам цих структур до 11 жовтня потрібно:
- Перевірити стан існуючих пунктів пропуску. І в разі потреби провести ремонт, закупити додаткове обладнання і розробити схеми переміщення туристичних потоків, щоб забезпечити підвищену пропускну здатність.
- Уздовж туристичних маршрутів забезпечити належну інфраструктуру, а також оновити матеріальну базу в частині проведення дозиметричного контролю.
- Сприяти розвитку нових маршрутів. У тому числі з використанням водних шляхів. Простіше кажучи, Кабмін пропонує дозволити турагентствам возити туристів до станції по Прип'ять.
- Опублікувати на сайті ГАЗУ графік відвідування станції туристами, а також інформацію про тимчасові обмеження, щоб ті завчасно знали про заборону.
- Запустити свого роду електронну чергу - попередню (за 3 дні) реєстрацію туристів.
- Запустити на міжнародному ринку новий туристичний бренд «Безпечний чорнобиль».
Чимало кропіткої роботи належить виконати і іншим міністерствам. Наприклад, розробити і внести в Раду законопроект про внесення змін до чинного законодавства в частині перегляду режимів відвідування зони відчуження, її статусу (підготувати документ слід до 12 вересня). Ще один проект буде спрямований на посилення відповідальності до порушників режиму радіаційної безпеки. Очевидно, мова йде про спроби винести з зони відчуження «пам'ятні подарунки».
Кабмін також пропонує направляти 10% коштів, які надходять на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива, на розвиток біосферного заповідника.