Новини
Новини Київської області
Вишгород
Суспільство
Культура

До 75-річчя вигнання нацистів з України


На Вишгородщині, у Національному музеї – заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулася науково-практична конференція та відкрилась виставка, присвячена звільненню нашої землі від нацистів

Під час Другої світової війни  1225 діб нацистський чобіт топтав землю України, 778 днів перебувала у гітлерівському ярмі столиця України – Київ. Протистояння було жорстоким. За роки війни загинуло понад 8, 5 млн жителів України, з яких – 4,5 млн- мирне населення. Величезними були і матеріальні втрати. Україна постраждала більше, ніж усі країни Європи.

Ці цифри наводились під час науково-практичної конференції, присвяченої звільненню України від нацистів, яка відбулася в Національному музеї – заповіднику «Битва за Київ у 1943 році». Музей розташований у селі Нові Петрівці Вишгородського району.

Зі вступним словом та доповіддю «Про роль України та українців у Другій світовій війні виступив Іван Вікован, директор Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України.

«Перед початком роботи конференції  відбулося відкриття тематичної виставки, присвяченої 75-ій річниці вигнання нацистів з України з фондів Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році», на якій  представлені зброя, особисті речі, письмові та документальні експонати відповідного періоду як солдатів Червоної Армії, так і Вермахту. Окрема вітрина присвячена діяльності визвольного руху загонів УПА, які також боролися за визволення України. Родзинкою виставки стали витвори живопису і графіки з фондів музею», повідомила Київська обласна рада. 

Також поінформувала, що у роботі конференції  взяли участь історики, музейні  працівники, краєзнавці, працівники закладів культури, які  займаються національно-патріотичним вихованням.

«Учасники  науково-практичної конференції, присвяченої 75 – й річниці вигнання нацистів з України   прийняли  резолюцію-звернення, в якій висловили  єдину думку, що всі українці, ми, наші діти і онуки повинні пам’ятати якою великою ціною було здійснено вигнання окупантів з наших земель і зробити все необхідне для збереження незалежності України, нашої волі і правди історії.До учасників конференції приєдналися вчителі школи № 6 міста Слов’янськ, котрі відвідали музей та ознайомилися з його експозицією», йдеться в повідомленні.