Новини
Новини Київської області
Бориспіль
Здоров'я

Дії поліції обурюють бориспільських медиків


Депутат міськради Борисполя та лікар КНП “Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” Ілля Луців, 23 грудня на нараді виконавчих служб міста поскаржився на дії патрульної поліції Борисполя.

За його словами патрульні стали значно частіше привозити водіїв для встановлення факту сп'яніння. Так за минулий травень поліція привезла 8 людей, червень - 15 чоловік, жовтень - 57 водіїв, за листопад - 60.

Луців пояснює, що коли поліція привозить підозрюваних, то вклинюється в уже наявну чергу пацієнтів і чекає уваги лікаря близько години, замість того, щоб ловити злочинців.

"Коли на 20-те грудня, за добу до лікарні приїхало 11 патрулів, а на одне визначення стану йде пів години, то на поліцію лікар витратив 6 годин із 24. Черги в приймальному збільшилися, соціальна напруга зросла. Або поліція втомлюється їздити і вона розглядає лікарню, як трішки відпочити, каву попити, чи в чому причина?",- запитав у представників поліції Ілля Луців.

Також він повідомив, що в цьому році видатки на поліцію збільшили, а на медицину зменшили, тому він запропонував полісменам оформити у штаті власного нарколога.

"Із 24 годин, 6 годин ми не будемо дивитися, як ви привозите людей на обстеження, а вони виявляються абсолютно тверезими, як по аналізам так і на вигляд".

На що міський голова Борисполя Анатолій Федорчук зазначив, що із першого квітня 2020 року лікарня буде фінансуватися лише за надані послуги.

Також представник поліції відповів, що у штатному розкладі не передбачена посада лікаря - нарколога.

"Можливо це моя суб'єктивна думка, але я вважаю, що якщо за травень місяць було 15 перевірок, а зараз ми за один тиждень притягуємо 19 людей до відповідальності, то це свідчить про те, що ми добре виконуємо свою роботу", - розповів керівник патрульної поліції Дмитро Гладчук.

Також Гладчук повідомив, що лікар Бориспільської ЦРЛ (ім'я не назвав) відмовляється проводити огляд водії, яких привозять патрульні, згідно закону огляд людини на стан сп'яніння проводиться лише лабораторно.

Спільного рішення в цьому питання сторони не знайшли, а вирішили в майбутньому окремо, більш детально обговорити проблему.